Heategevusturul läksid nõud kaubaks kui soojad saiad (6)

Heategevusturul läksid nõud kaubaks kui soojad saiad

HEA EESMÄRGI NIMEL: Elja Miller (vasakul) ja Sille Alliksaar sätivad inimeste toodud esemed lettidele kenasti välja.
Foto: Egon Ligi

Ferrumi teisel korrusel kuuks ajaks avatud MTÜ Meelespea heategevusturul jagub heategijaid nii ostjate kui ka kaubatoojate näol. Kuigi kaupa on palju ja tuuakse aina juurdegi, tegi suur nõudlus reede hommikul näiteks kööginõudeleti ajutiselt täiesti tühjaks.

Eile pärastlõunal leidis Saarte Hääl turul askeldamast mitu heategevusmüügi korraldajat. Külli sõnul on müük kohe algusest peale läinud ääretult hästi. “Kogu sel heategevusel on kaks otsa – üheks on inimesed, kes asjad müüki toovad, ja teiseks need, kes teevad head siit asju ostes,” ütles Külli.

Ta lisas, et kui taaskasutuspoodides on igal pool väljas peamiselt välismaine kena kaup, siis mittetulundusühingu korraldatud turul on tegelikult sama ilusad asjad. “Lausa lust on mõelda selle peale, et need on meie oma inimeste toodud, et meie inimesed käivad nii hästi riides,” sõnas ta. Naise sõnul tuuakse Meelespeale kaupa iga päev aina juurde, mistõttu on korraldajatel tükk tegemist, et kõik asjad kiiresti hinnatud ja lettidele välja pandud saaks.

“Hetkel on meid siin mitu inimest kohal, seega lähengi kohe jälle taharuumi asju hindama, et uut kaupa välja panna saaks,” märkis ta. Külli sõnul on inimesi, kes on heategevusturule oma asju toonud, sadakond. Ostjaid käib samuti palju. “Korraga on ruumis paarkümmend inimest vähemalt,” tunnistas ta heategevusmüügi suurt populaarsust. “Võib-olla tund või poolteist päevas on natukene vaiksem.”

“Hommikul näiteks tekkis selline olukord, kus ühtäkki olid kõik nõud korraga otsas. Õnneks oli kohe toredaid inimesi, kes jälle nõusid juurde tõid,” rääkis Külli, lisades, et tol hetkel nad seetõttu muud kaupa vastu ei võtnudki. “Keskendusime nõudele, sest need läksid kui soojad saiad.” Kui palju praeguseks heategevusmüügiga juba raha kogunenud on, ei tahtnud turu korraldajad siiski veel öelda. “Kuid see summa on meie jaoks ikka üllatavalt suur. Seda enam, et kaubad on ääretult odavad,” nentis Külli, mainides, et hinnad varieeruvad neil 5 kroonist 35 kroonini.

“Vaid üksikud asjad on kallimad, kuid oleneb ju, millega võrrelda. Kui võtta nende asjade alghinda, siis on need kõik siin väga odavad,” lisas ta. Külli sõnul on Meelespea mõelnud hindade määramisel ka selle peale, et arvestades praegust majanduslikku olukorda, kus kauplustes hinnad kogu aeg tõusevad, jääksid hinnad Meelespea turul kõigile taskukohaseks. “On tore, kui on olemas koht, kust saab osta asju normaalse hinnaga,” arvas ta.

Parasjagu turul väljasätitud kauba vahel ringi uudistanud Keidi tunnistas, et taolised heategevusmüügid on väga vahvad. “See on hea, kui inimesed leiavad võimaluse head teha. Ühe vana asi on teise jaoks uus ja hea ning miks mitte neid sel moel omavahel n-ö vahetada,” sõnas ta. Jõulueelne turg jääb avatuks kuni novembri lõpuni ning kogu müügitulu läheb Saare maakonna abivajavate perede või üksikute inimeste toetuseks.

Hakkajad noormehed koguvad lastele jõulukingiraha

Sel suvel interneti vahendusel Saaremaa vaimupuudega laste laagri korraldamiseks rahakogumise kampaania korraldanud Tom Rüütel ja Taavi Rauniste tulid Facebookis välja järjekordse toreda ideega. Nüüd on neil käsil saare vaimupuudega lastele kingirikaste jõulude korraldamine.

“Et igaühel käiks korra elus jõuluvana, on olnud meie kõigi salajane soov ja paljudel on see ka täide läinud. Samas on neid, kes pole julgenud jõuluvanast ehk väga unistadagi,” kirjutavad Taavi ja Tom jõulukampaania veebileheküljel. “Igal lapsel on ootused saada jõuluvanalt pai ja väike kingikott. Sooviksime Saaremaa vaimupuudega laste jõuluvana kingikotti sokutada mänguasju, näiteks Legosid ja arendavaid lauamänge, et lastel oleks põnev ja lõbus koos mängida,” annavad noormehed teada.

Kui keegi leiab, et tal on võimalik aidata seda mõtet teostada, siis on iga väike rahaline toetus oodatud kas Tom Rüütli arvelduskontole a/a 221013237319 või Taavi Rauniste kontole a/a 221050914019.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)