Muhu radarihoone ehituseks võib minna kevadel (1)

Muhu vallavalitsuse maaosakonna saalis toimus eile kohtumine kaitseministeeriumi ja valla esindajate vahel, et arutada taas kord saarele kavandatava kolmedimensioonilise keskmaaradari paigaldamist.

Vallavanem Raido Liitmäe ütles Saarte Häälele, et kohtumine oli ministeeriumipoolne initsiatiiv selleks, et tutvustada radari ehitust rahvale veel kord. Vallavanem tunnistas, et kohalike inimeste huvi sel korral radari vastu nii väga suur ei olnudki. “Kohal oli umbes kümmekond inimest, enamik neist volikogu liikmed,” nentis ta.

Mingit kohalike poolset vastuseisu radarile vallavanema sõnul olevat ei paista. Oma roll on selles tema hinnangul ehk ka selles, et radari ehitusest on rohkem räägitud, seda on korduvalt tutvustatud ja ajakirjanduseski on ilmunud mitmeid artikleid, mistõttu inimesed ilmselt mõistavad selle vajalikkust.

Raido Liitmäe sõnul näitas kaitseministeeriumi infrastruktuuri osakonna juhataja asetäitja Kaupo Kaasik kokku kogunenutele terviseameti seisukohti, mida vald oli eelnevalt palunud. “Selgus, et selle radari puhul mõju inimestele sisuliselt puudub,” märkis vallavanem. “Terviseamet on andud radarile positiivse kooskõlastuse, mis tähendab, et radari töötajate ja ümberkaudsete elanike tervist see ei kahjusta. Seega probleeme pole,” tähendas ka ministeeriumi pressinõunik Peeter Kuimet.

Vallavanem märkis, et eile esitasid kaitseministeeriumi esindajad vallavalitsusele ehitusloa taotluse, mida hiljemalt järgmisel esmaspäeval ilmselt juba menetlema hakatakse. “Kui kõik laabub, siis 2011. aasta esimese kvartali lõpus, teise alguses võib minna juba reaalselt ehituseks, kui ehitushange on selleks ajaks läbi viidud,” sõnas Raido Liitmäe.

Peeter Kuimet lisas, et 2011. aasta teiseks pooleks peaks radarihoone juba valmis olema. “2012. aasta alguses peaks Prantsusmaalt saabuma ka radar, mis sinna paigaldatakse,” sõnas Kuimet. Eesti õhuseirevõimekust parandav radar peaks endisel Liiva sõjaväeosa territooriumil Levalõpme külas tööd alustama 2012. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)