Perearsti pöördumine patsientide poole (15)

Teatan kõigile oma patsientidele, et 1. jaanuarist 2011 mina enam Pihtla vallas perearstina ei tööta.

Olen siin töötanud kaua – 15 aastat – ja seni alati rõõmuga tööle tulnud. Alates sellest kevadest on see rõõm kadunud. Olen rahul, kui olen perearstina suutnud teid aidata ja teie usalduse võita. Kindlasti on ka neid, kes minuga rahul ei olnud. Usun, et olen teinud oma tööd alati parimate kavatustega oma valla inimeste suhtes, ning seetõttu on mu meel rahulik. Vähese elanike arvuga, kuid suurel maa-alal asuvas vallas pole lihtne korraldada arstitööd nii, et kõigil oleks võimalik tulla arsti vastuvõtule oma kodukoha lähedal.

Seoses valla varasema toetusega olen pidanud vastuvõttu ja töötajaid igapäevaselt nii Pihtlas kui ka Kaalis. Enamik mu kolleegidest on nn velskripunktid juba ammu ära kaotanud, sest sellist luksust kohaliku omavalitsuse toetuseta lubada ei saa. Alates sellest kevadest on olukord muutunud ja vald on teatanud, et kommunaalkulusid enam ei maksa. Minu arvates on kohaliku omavalitsuse kohus tagada oma valla rahvale arstiabi. Ja selle eest tahan seista jätkuvalt vallavolikogu liikmena.

Loodan väga, et vallavalitsus suudab jätkata uute põhimõtete rakendamist, luues eeldused edasisele arengule, nagu valla lehes lubatud. Ja et õnnestub leida Pihtlasse tõeline ärigeeniusest perearst, kes majandab antud tingimustes paremini, kui mina seda suutsin. Kuna perearstitöö paigutati meie vallas ärilahtrisse, siis tunnen, et ärinaisena jääb mu tase viletsaks ja seetõttu annan võimaluse uuele tulijale.

Ja kuna “klammerdumine mineviku nostalgiasse ei ole jätkusuutlik tegevus” (tsiteerides Pihtla vallalehte), asun uuest aastast tööle Kuressaares. Olen südamest tänulik kõigile valla inimestele, kes andsid minu toetamiseks allkirju. Loodan, et saan arstina olla teile kasulik nii vallavolikogus kui ka Kuressaares arstitööd tehes.

Mari Soots
Pihtla perearst

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)