Tulumaksu laekumine Kuressaare linnas oli oodatust kopsakam (1)

Kuressaare linnapea Urve Tiidus märkis läinud nädalal toimunud linnavolikogu istungil lisaeelarvest rääkides hea uudisena, et oktoober on sel aastal teine kuu, mil tulumaksu laekumine on linnas prognoositust suurem olnud.

Linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles Saarte Häälele, et käesoleva aasta 10 kuuga on linnale laekunud üksikisiku tulumaksu 92,5 miljonit krooni, mis moodustab 89,6 protsenti eelarve mahust. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on tulumaksu laekumine aga 3,2 protsenti väiksem.

“Kindlasti peab mainima, et 4,4 miljonit krooni 2010. aasta tulumaksust on ühekordne tulu. Elimineerides erakorralise laekumise mõju, on selle aasta tulumaksu laekumine võrreldes eelmise aasta sama perioodiga väiksem 7,8 protsenti,” tunnistas Takkis.

Seega majanduse elavnemist praegused andmed linna rahandusnõuniku sõnul seni veel ei kinnita. Kuressaare linnas on Takkise sõnul käesoleval aastal maksumaksjaid keskmiselt 4,9 protsenti vähem ja nende keskmine palgatulu on 3,2 protsenti väiksem kui eelmisel aastal. Seejuures on aga kindlasti olemas ka positiivne pool. “Kinnitust sellele, et majandus hakkab langusest välja jõudma, annab asjaolu, et maksumaksjate arv on püsinud stabiilsena,” nentis Mai Takkis.

Kuigi septembris uuris Kuressaare linnavalitsus SEB pangalt 1,9 miljoni eurose ehk ligi 30 miljoni kroonise laenu põhimakse ajatamise võimalusi järgmiseks aastaks, ei kinnitanud rahandusnõunik, et maksepuhkust ka kasutatakse. “Laenu maksepuhkuse kasutamine järgmisel aastal sõltub investeeringute tegemise vajadustest ja võimalustest,” tähendas ta. Kui maksepuhkust aga peaks siiski võetama, siis selle tõttu vabanevat rahavoogu Takkise kinnitusel ei kasutata kindlasti mitte tegevuskulude katmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)