Evelin Ilves kiitis Pädaste Põhjala kööki (2)

Möödunud nädalal pealinnas toimunud Eesti kokkade meistrivõistlustel saarlase Sander Väärti võidust innustust saades kiitis presidendi proua Evelin Ilves oma ametlikul lehel Facebookis seda, et Väärt viis parima koka tiitli juba kolmandat aastat järjest Muhumaale, Pädaste mõisa.

“Palju õnne, Sander! Ka Pädastes tegeletakse Eesti köögile moodsa põhjamaise suuna arendamisega,” kirjutas Ilves, lisades, et kuuldavasti on Pädaste kokad sõbrad ka 2010. aasta maailma parimaks valitud Taani restorani Noma chef’idega. Samas lisas Evelin Ilves, et ajaleht New York Times ennustas hiljuti, et just Põhjala puhas, naturaalne ja metsikul toorainel põhinev köök on maailma uus suuna- ja stiilinäitaja.

Sellest, kuidas New York Times Pädaste köögipoolt ja selle Põhjala menüüd kiitis, kirjutas ka Saarte Hääl septembrikuu alguses. Noma restorani Põhjala köögi omapärast, millest ka Evelin Ilves rääkis, kirjutas NY Times aga oktoobri keskpaigas. “Tore, hoidkem lippu kõrgel! Ehk algabki musta leiva ajastu,” avaldas presidendi proua lootust, et Eesti köök kogub laias ilmas ehk aina rohkem tuntust. Presidendi proua tunnustuse võttis samas Näoraamatu postituses vastu Pädaste omanik Imre Sooäär, kes nentis, et noored mehed nagu Sander Väärt väärivad tõepoolest tunnustust.

Ta kinnitas, et Eesti kokkade meistrivõistlustel tippu jõudmiseks tuleb mitu kuud põhjalikult trenni teha, nagu ükskõik mis muul alal tippu jõudmiseks, kuid paljud inimesed tegelikult ei teagi, kui suur töö see on. Samas on aga igal alal tippu jõudmine tunnustust väärt. “Eesti võiks tulevikus olla ilmakuulus kui maa, kus on maitsvad toidud. Sander ja teised tublid eesti kokad aitavad meil sellele sammukese lähemale jõuda,” on Sooäär veendunud. Paari nädala eest Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpilastele tundi andes viitas Imre Sooäär, et osa tema lähiaastate suurtest plaanidest on seotud New Yorgiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)