Päästeamet lõhkas Sõrves kümneid vanu mürske

Päästeamet lõhkas Sõrves kümneid vanu mürske

Pommide lõhkamine käis kindlalt piiritletud ja keelumärkidega varustatud alal, kuhu uudistajad oodatud ei olnud.
Foto: Karl Eik Rebane

Sõrve linnublogi läinudkolmapäevases sissekandes märgitakse, et “pommimehed said taas tööd, sest sõda annab oma panuseid siiamaani välja”. Nimelt käis päästeamet Sõrves taas erineval ajal leitud ja kokku kogutud pomme lõhkamas.

Sõrve linnujaamas tegutseva harrastusornitoloogi Mati Martinsoni sõnul olid pommid demineerimispaika kogutud erinevatest kohtadest ja erinevatel aegadel. “Nüüd sai neile mitmeid vanu pomme kätte näidatud ja nii nad käisid lõhkamas neid. Eelmise nädala sees paugutasid siin,” kommenteeris Martinson Saarte Häälele.

Päästeameti pressiesindaja Rain Porss kinnitas Saarte Häälele, et päästeameti demineerijatel oli tõepoolest möödunud nädalal Sõrves hulganisti tööd lõhkekehade kahjutuks tegemisel. Ühtekokku leiti nädala jooksul pressiesindaja sõnul 2,3 kg lõhkeainet, 55 mürsku ja kolm käsigranaati. “Kõik lõhkekehad on praeguseks hävitatud ja mingeid viperusi ette ei tulnud. Kõik sujus kenasti,” ütles Porss.

Kõnealune lõhkeaine, mürsud ja käsigranaadid leiti päästeameti pressiesindaja sõnul Sõrvest 11 erinevast kohast ja veeti lõhkamiseks ühte kohta kokku. Esialgu jõudis Saarte Hääle toimetuseni ka info, et pommide lõhkamisega seoses on algatatud kriminaalmenetlus, kuid Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm kinnitas, et mingit menetlust siiski algatatud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)