Orissaare ajaloohuvilised koonduvad toimkonda

Orissaare ajaloohuvilised koonduvad toimkonda

 

Orissaarde paadimuuseumi rajamise ideest on alguse saanud mitmeid teisigi toredaid mõtteid. Nii on kohaliku ajaloo huvilised koondumas Orissaare ajaloo toimkonda, valminud on koduleht ja tuleval kuul käivitub pärimuste kogumine.

Ettevõtmiste üks eestvedajaid on kaitseväe peastaabi vanemkaplan Gustav Kutsar (pildil). “Asi sai alguse sellest, et Orissaarde on plaan rajada paadimuuseum ja selle üks missioone on Orissaare ajaloo esitlemine,” ütles Kutsar Saarte Häälele, lisades, et Orissaare ajalugu on palju põnevam, kui esmapilgul paistab.

“Alles 115 aastat tagasi oli Orissaare sadam Saaremaa värav – siitkaudu toimus uisuliiklus Muhu kaudu mandrile ja tagasi,” tõi ta näite. Selle põneva ajaloo uurimiseks kutsuti oktoobris kokku Orissaare ajaloo toimkond, kellel on ka oma blogi (http://orissaareajalugu.blogspot.com/ ), kuhu tahetakse koondada nii juba internetiavarustes olevad kirjatükid Orissaare ajaloo kohta kui ka lisada uuemad uurimused.

Kutsari sõnul on põnevamate ajalooleidude esitlus plaanitud tuleval aastal Illiku päevadeks. “Huvilised saavad Orissaare ajaloo toimkonnaga liituda ülalnimetatud aadressil või Orissaare kultuurimajas 15. detsembril kell 19 toimuval üritusel, kus peetakse põhjalikum ettekanne Orissaare ajaloost ja algatatakse pärimuste kogumise aktsioon,” selgitas Kutsar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)