Ilvese tütre väidetav ähvardaja mängis meediaga peitust (10)

Ilvese tütre väidetav ähvardaja mängis meediaga peitust

VALVES: Kuressaare kohtumaja ukse taga ootasid kohtualust TV3 reporter Peeter Kukk ja ETV korrespondent Margus Muld (seljaga), teisel pool teed Kanal 2 reporter Mario Laul ja Meie Maa fotograaf Irina Mägi.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare kohtumaja oli eile hommikul tõelises ajakirjanike piiramisrõngas, kes üritasid tulutult saada pildile president Toomas Hendrik Ilvese tütrelt miljonite väljapressimise eest kohtu alla antud noorukest saarlannat.

Esindatud olid nii telekanalid ETV, Kanal 2, TV3 kui ka mõlemad Saaremaa ajalehed. Kohtuistung pidi algama kell 11 ja ajakirjanikud lootsid jäädvustada asjaosaliste kohtumajja saabumist. Enne istungit õnnestus aga näha vaid kaitsja Andres Tamme kohtumaja poole sammumas. Ehkki kohtumaja jälgiti nii eest- kui tagantpoolt, jäi ajakirjanikel nägemata hetk, mil kohtualune ja prokurör majja sisenesid.

Seega võib vaid oletada, kas nad hiilisid sisse tagauksest või olid kohal rohkem kui tund aega varem. Kell 11 kinnitati kohtumajast, et kõik asjaosalised on kohal ja protsess võib alata. Riigiprokuratuuri avalike suhete osakonna nõunik Carol Merzin ütles Saarte Häälele, et riiklik süüdistaja Steven-Hristo Evestus taotles 17-aastasele Kätlinile karistuseks kaks aastat ja kaheksa kuud vabadusekaotust tingimisi koos käitumiskontrollile allutamisega. Katseaja pikkus on samuti kaks aastat ja kaheksa kuud.

Neiu kaitsja vandeadvokaat Andres Tamm ütles ERR-i uudisteportaalile, et tema ei saa oma kaitsealuse soovil asja kohta midagi öelda. Ka seda mitte, kas too end süüdi tunnistas. Riigiprokurör Evestus ütles ERR-i uudisteportaalile, et ta nõudis 17-aastase Kätlini süüdimõistmist suures ulatuses väljapressimises. Kohus vaagis süüasja kinniste uste taga ja langetab otsuse 17. novembril, ütles Kuressaare kohtumaja kohtunik Kristel Pedassaar.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus on varem öelnud, et väljapressimisteated jõudsid presidendi tütreni mai esimeses pooles. Süüdistatav ähvardas nõudmiste mittetäitmisel vara hävitamise ja vägivalla kasutamisega. Evestuse sõnul sai süüdistatav presidendi tütre, 17-aastase Juulia Kristiine meiliaadressi tema Facebooki kontolt ja nõudis temalt mitu miljonit krooni oma kirjale lisatud pangaarvele.

“Kannatanu väljapressijat ei tundnud. Samuti ei ole tuvastatud, et tegemist oleks olnud rumala naljaga,” märkis Evestus. Samas ei pidanud riigiprokurör Evestus neiu vahistamist vajalikuks ning tütarlapselt on võetud allkiri elukohast mittelahkumise kohta. Õiguskaitseasutuste kinnitusel oli presidendi tütar väljaspool reaalset ohtu. Juhtumit uurisid politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitsei osakond ja riigiprokuratuur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)