Marjana ees, noored järel (4)

Marjana ees, noored järel

SÄRAV NAERATUS: Alati naeratades võtab Marjana Kuressaare noortekeskuses noori vastu.
Foto: Egon Ligi

Marjana Luist (30) on noor naine, kelle töö- ja ka kogu vaba aeg on pühendatud noortele ja nendele huvitava tegevuse korraldamisele. Nii tema koduse kandi kui ka Kuressaare linna noored lihtsalt kogunevad tema ümber, sest kui juba Marjana mängus, toimub alati midagi põnevat.

“Kuulge, palun kirjutage üks lugu ka Kõljalas elavast ja noortega tegelevast Marjanast,” ütles mulle ühel tööpäeva hommikul hääl telefonis. “See on lausa uskumatu, mida kõike ta nende noortega teeb! Oleks selliseid toredaid inimesi ometi rohkem.”

Kuressaare noorte huvikeskusest ma Marjana leiangi ning kui küsin, kuidas ta noortega tegelema sattus, alustab Marjana päris algusest. Põhikooli lõputunnistuse sai Marjana Kaali koolist. Sellest toredast väikesest maakoolist on tal väga toredad mälestused. Klassikaaslastega suhtlevad nad tänaseni ja saavad aeg-ajalt ka kokku.

Pärast seda seadis ta sammud Orissaare gümnaasiumisse ja valis humanitaarharu, kus õppis rohkem keeli ja kirjandust. Kõrghariduse saamiseks suundus ta õppima Eesti metodisti kiriku teoloogilisse seminari, teoloogiat õppima. Sealt sai ta usuõpetuseõpetaja kutse.

Ütlemine, et noored kodusaarele tagasi ei kipu, ei pidanud Marjana puhul aga paika. Tema igatses kodukanti tagasi. “Neljast aastast Tallinnas mulle täiesti piisas,” ütleb Marjana, kes pärast õpinguid Saaremaale naasis.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 135 korda, sh täna 1)