37. Saaremaa kolme päeva jooksu võitis Pavel Loskutov (FOTOD)

15.-17. oktoobrini joostud 37. Saaremaa kolme päeva jooksu võitis sel Saaremaa ühe vanimal spordiüritusel esmakordselt osalenud Pavel Loskutov. Saaremaa kolme päeva jooksul läbitakse kolme päevaga maratonidistants 42,195 km. Esimesel päeval joosti Kuressaares 10 km, teisel päeval Sõrve säärel 16,195 ning kolmandal päeval taas Kuressaares 16 km.

Võistluse kahel esimesel etapil võitnud Loskutovil kulus kolme päevaga maratoni läbimiseks aega 02:18,49 (etappide kaupa 00:32.07; 00:52.19; 00:54.23). Kolmanda, viitstardist joostudetapi võitis lätlane Renarz Rose, edestades Loskutovi viie sekundiga. Rose lõpetas üldarvestuses kuuendana.
Kahel esimesel päeval Loskutovi taga teisena lõpetanud Sergei Tšerepannikov pidi viimasel päeval endast mööda laskma seni kolmandaid kohti kogunud Priit Ausi ja kes kolme päeva kokkuvõttes läbis distantsi ajaga 02:20,31. Tšerepannikov kaotas talle kokkuvõttes 15 sekundiga.
Naistest oli sel aastal parim üldarvestuses 39. kohaga lõpetanud Evelin Kärner ajaga 02:43.30.
Meestest oli parim saarlane Kalev Õisnurm 15.kohaga  ning naistest Johanna Toplaan, kes naiste arvestuses oli 5.
Oma 37. jooksu sai kirja ka seni kõik toimunud jooksud läbinud ürituse algataja ja peakorraldaja Tõnu Vaher. 37. Saaremaa kolme päeva jooksu osavõtt oli sel aastal rekordiline. Stardis oli rekordilised 341 jooksjat ning lõpetas samuti rekordilised 326 jooksusõpra. Osales ka seni suurim arv naisterahvaid – 85.

Pikemalt loe teisipäevasest Saarte Häälest!