Torm räsis Saaremaad (3)

Torm räsis Saaremaad

POST OHTLIKULT KALDU: Eile hommikul käis mitmel pool Saaremaal tormi tekitatud kahjude likvideerimine. Kuressaare ametikool oli politseilindiga piiratud, sest Vallimaa tänava poole kaldunud elektripost kujutas endast ohtu.
Foto: Aare Laine

Neljapäeva õhtul möllanud tugev tuul jättis elektrita ligi 2000 peret ja päästjate abi vajati koguni kaheksal korral.

“Enamasti olid rikete põhjuseks liinidele murdunud puud ja suuremad oksad,” ütles Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann. Ta lisas, et esimesed elektririkked olid Saaremaal tugeva tuule tõttu juba neljapäeva õhtul kella kaheksa paiku ning tormi tipphetk jäi kella 24–01 vahele, mil elektrita oli umbes 1700 klienti.

Eile hommikuks sai enamik kliente voolu tagasi ning elektrita oli siis veel umbes 300 majapidamist. Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets ütles, et päästjad said neljapäeva õhtul ja ööl vastu reedet kaheksa väljakutset, mis olid tingitud tugevast tuulest. Saaremetsa sõnul käisid päästjad tuulega teele murdunud ja liiklust takistanud puid teelt eemaldamas Orissaare vallas Tumalas, Leisi vallas Tutkul, Angla kandis ja Leisi aleviku lähistel, Pöide vallas Sundimetsas ning Kuressaares Turu ja Pargi tänaval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)