Maavanem aitas sarivägistaja vangi saata (7)

Maavanem aitas sarivägistaja vangi saata

 

Harju maakohtus mõisteti eile 15 aastaks vangi sarivägistaja, kelle vastu käis tunnistamas ka Saare maavanem Toomas Kasemaa, aidates seega ohtliku kurjategija trellide taha saata.

“Inimestel tuleb täita oma kodanikukohust,” ütles maavanem Toomas Kasemaa, julgustades ka kõiki kaaskodanikke nii nende endi kui ka teiste vastu suunatud kuritegudest politseid teavitama.

Saarte Hääle andmetel võttis Toomas Kasemaa aasta tagasi Harjumaal auto peale naise, kes oli langenud kuritöö ohvriks. Kasemaa initsiatiivil teatati juhtumist politseisse ning oktoobris seisis kurjategija kohtu ees. Kohtualune Guntars Kaziks (43-a, pildil) tunnistati süüdi korduvas vägistamises, sealhulgas 14- ja 16-aastaste vägistamises ja talle mõisteti karistuseks 15-aastane vangistus. Lisaks ootab teda karistusjärgne kinnipidamine. Ise ta ennast üheski episoodis süüdi ei tunnistanud ja palus kohtul end õigeks mõista.

Kaziks vägistas Harju maakonnas erinevates kohtades neide, kes olid tee ääres hääletanud ja keda mees oma auto peale võttis. Süüdistatav on varem kuus korda kriminaalkorras karistatud, sealhulgas ka seksuaalkuritegude eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 476 korda, sh täna 1)