PÖFF tuleb taas Kuressaarde

Juba 2008. aastast on Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas tegelenud ülimalt populaarse filmifestivali PÖFF Saaremaale toomisega. Just tema teeneks võib lugeda seda, et aasta lõpus jõuab Kuressaare vaatajateni korralik filmivalik.

“See on üks selliseid üritusi, mis võimaldab vähemalt üheks hilissügise nädalalõpuks elavdada meie linna kultuurielu. Loodan, et PÖFF toob Kuressaarde vaatajaid ka mujalt Eestist. Tallinnas ja Tartus joostakse neile filmidele tormi, piletid on juba ammu enne välja müüdud. Meil on vaja veel vaatajat kasvatada,” ütleb Jalakas ja nimetab Kuressaare PÖFF-i pigem missioonitundest korraldatavaks ürituseks. “Meil tuleb hoida tõelist kinokultuuri ja kasvatada noort põlvkonda hindama tõelist ja väärtfilmikunsti.”

Vajadus väärtfilmide ja nende vaatamise võimaluse järele on meil olemas. Kuressaare ametikoolis on just seepärast tekkinud oma filmiklubi. Jalaka sõnul on ametikooli kunstilise kujundamise eriala õpilased Kuressaare PÖFF-i korraldamise juures olnud juba selle algusest peale. Festivali Kuressaarde toomist on tänavu toetanud linnavalitsus, aga ka Kultuurkapital ja kultuuriministeerium.

“Sel aastal on oluliseks uuenduseks PÖFF-iga liituv Valgusfestival. Koos skulptor Elo Liiviga tekkis mõte tuua sellesse pimedasse aega valgust juurde. See saab olema mitmepoolne koostööprojekt. Kaasatud on ametikooli noored ja ilmselt ka mõned Eesti kunstiakadeemia ja Tartu kõrgema kunstikooli õpilased. Nii et sel aastal tuleb ühe festivali asemel kaks.” Mõlemad festivalid saavad tänavu teoks kuursaalis ja selle ümber Kuressaare linnapargis. Filminäitamise kohaks saab kuursaali kinosaal, mis on seks puhuks plaanis mõnusalt soojaks kütta. “Võib-olla sellest saabki ühe kultuurikoha taassünd,” loodab Jalakas.

PÖFF-i filme näeb Kuressaares 9.–12. detsembrini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)