Pihtla valla imekõrvits püstitas Eesti rekordi

Pihtla valla imekõrvits püstitas Eesti rekordi

HIIGLASED: Koguni 9 kõrvitsat kohaleveetud 39-st kaalus üle 200 kg.
Foto: Juha Ollila

Laupäeval selgus Soomes rahvusvahelisel kõrvitsafestivalil, et Pihtla vallas soomlase Juha Ollila suvekodus kasvanud hiiglaslik kõrvits kaalub 274, 8 kilo.

“See on nüüd ametlik seltsi poolt heaks kiidetud Eesti rekord,” kirjutas Juha Ollila Saar-te Häälele, lisades, et konkurents oli kõva ja tervenisti 9 kõrvitsat 39-st kaalus üle 200 kg. Suurim avamaal kasvatatud kõrvits – mis on nüüd uus Soome rekord – kaalus 333 kilo. Pihtla kõrvits sai 4. koha avamaa klassis ja üldkonkurentsis 5. koha.

Juha lisas, et tükeldas kõrvitsa ja jagas rahvale. “Seemned on aga kindlas kohas, nagu ma lubasin, ja kevadeks toon nad Saaremaale,” kinnitas Juha. Tšempioni kasvataja pakkus, et Saarte Hääl võiks teatada kevadel, kust kõrvitsa seemneid ja kasvatusjuhiseid saab, ja kuulutada ka välja ülesaarelise võistluse. Ning kasvatatud kõrvitsaid kaalutakse siis, kui toimub SaareMaaPäev või mingi muu taoline sündmus.

Saarte Hääle peatoimetaja Tiina Luks ütles, et toimetus on Juha plaaniga igati nõus. “Teeme ära! Kevadel hakkame siis võidu hiigelkõrvitsaid kasvatama,” kinnitas ta. “Tundub, et Eestis on [kõrvitsakasvatuse vastu] kõva huvi,” kirjutas Juha Ollila, kes on saanud e-kirja Kanadast tõenduseks selle kohta, kust seeme pärineb, ja ka seal on jälgitud selle sordi kasvamist Saaremaal.

Sordilt on tegemist täiesti tavalise kõrvitsaga Atlantic Giant (“Atlandi hiiglane”), mida Ameerikas on kasvatatud juba 150 aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)