Koduta koerte toetuseks koguti üle 5000 krooni (3)

Koduta koerte toetuseks koguti üle 5000 krooni

LOOMASÕBRAD AITAVAD: Helen Kuleša usub, et Gete Olopilt saadud rahasummast, mille koerasõbrad on annetanud, tõuseb koduta loomadele kindlasti kasu.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare südalinnas asuvas Chameleon’i kohvikus andis kohviku üks omanikest Gete Olop Saaremaa lemmikloomade turvakodu juhatajale Helen Kulešale üle tšeki 5628 kroonile. Selle summa on koduta koerte toetuseks aasta jooksul annetanud kohviku kliendid.

Helen Kuleša sõnul tahetakse saadud raha kasutada esemete soetamiseks, millest loomadel on kasu pikemat aega. “Näiteks kaelarihmad, neid kulub ju palju. Kui turvakodust koer võetakse ja inimesel endal rihma kaasas pole või on see koju ununenud, siis läheb loom meilt koos rihmaga,” rääkis Kuleša. Lisaks püüavad loomasõbrad kõnealuse summa eest koerte nn talvekorterit soojustada.

“Tahame teha seda tõhusamaks, et koertel oleks seal talvel ikka soe,” lisas ta. Annetatud rahast on Kuleša sõnul kindlasti kasu. “Annetuste toel me tegelikult suudamegi hoolitseda nende loomade eest, sest mõned kassid on meil olnud üle aasta ja nii mõnigi koer on pidanud turvakodus olema mitu kuud,” selgitas ta.

Mis kassidesse puutub, siis kasside hoidmine tuleb turvakodul Helen Kuleša sõnul loomade seas levivate haiguste tõttu paraku lõpetada. “Lugesin, et linnavalitsus on ikkagi võtnud vastu otsuse, et kasside varjupaika on vaja, loodame siis, et see asi kuidagi laheneb,” märkis ta. Praegu on varjupaigas 7 kassi, kellest üks pääseb kohe-kohe uude koju. Koeri loomade turvakodus hetkel aga polegi.

Gete Olopi sõnul kavatsevad nad toetuskampaaniat kindlasti jätkata ja selle kinnituseks sätiti korjanduskarp pärast tühjendamist kohvikus uuesti üles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)