Kummardus põllumehele! (6)

Kummardus põllumehele!

 

Kena päikseline laupäevane päev (25. september) oli sealt ülaltpoolt antud otsekui tänuks kõikidele talu- ja maameestele nende pikkade tööpäevade, liiga kuiva suve ja liialt vihmase sügise eest. Nüüd on enamikul saagid salves ja SaareMaaPäeval Auriga kaubanduskeskuse ees oli hea võimalus oma töövilju näidata või siis pisut sellest linnainimesele maha müüa.

Pagana kenad masinad!

“Oi, oi, kui mul oleks omal ajal sihuke masin käes olnd..!” kuulen valjuhäälselt mõtisklemas vanapapit, kui Upa poolt mööda suurt maanteed pikk rivi tänapäevaseid põllutöömasinaid Auriga ette sõidab. Täitsa traktorite paraad. Kõik sihukesed erkpunased või rohelised, kenasti puhtaks küüritud… Omanikud ise uhkesti roolis. Võimas värk. Masinad sätitakse joone peale huvilistele vaatamiseks ja otsekohe tekib nende ümber meeste (noorte ja vanade) ning pisikeste poiste sagimine. Mõned agaramad ronivad lausa rooligi.

“Pagana kena masin,” takseerib maamees Kalev üht minitraktorit. “Täitsa mugav ümberlülitus, sellega saad ju kõiki töid teha… Ega tea, palju sihuke ka maksta võiks?” Ja vastab ise: “Palju raha kindlasti. Mul nii palju ei ole, pean nende vanade veneaegsetega läbi ajama.”

26 lõikust kombaini peal

“Ma nägin sõukseid masinaid 1972. aastal juba Kanadas,” tuleb oma jutuga ligi Jaak Sepp. “No seal näitusel oli neid igasuguseid, iseliikuvad ning oreliviled peal. Nüüd meil ka. Näe, kuidas elu ikka edasi läinud on!” Mees kutsub: “Lähme mu poja ja minia juurde. Nad siin täna mõlemad oma traktoritega.”

Selgub, et tema poeg ja minia on Andrus ja Lea Sepp, ühed nominendid tänavuse aasta põllumehe tiitlile. Praegu isa veel ei tea, et õige pea tulebki see auväärt tiitel nende peresse.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)