Vanalinna koolis edendatakse tervist

Vanalinna koolis edendatakse tervist

Foto: Kairi Pihel

Esmaspäeval Kuressaare vanalinna koolis alanud puu- ja köögiviljapäevad on hooga käima läinud.

“Neil päevadel soovitasime kooli kaasa võtta pestud ja puhastatud aiasaadusi, et neid siis klassides vahetundide ajal ühiselt süüa. Lauad olid rikkalikud ja lastele maitsesid kaasatoodud sügisannid väga,” lausus Kuressaare vanalinna kooli huvijuht Piret Seema.

Ta lisas, et puu- ja köögiviljapäevade üks populaarsemaid üritusi on näitus-konkurss NUNNU, kuhu on oodatud huvitavad või suured aiasaadused, samuti võib konkursile tuua puu- ja köögiviljadest meisterdatud kompositsioone. Seekordsele konkursile olid õpilased toonud huvitavaid, looduse poolt erikujuliseks vormitud kartuleid, porgandeid, kõrvitsalisi ja muidugi selle sügise lemmikuid – seeni.

“Kuna algklasside õpilastele meeldib väga oma kätega midagi huvitavat kokku sättida, siis moodustasid suure osa väljapanekust puu- ja juurviljadest meisterdatud kompositsioonid,” rääkis huvijuht. Kuna üritus ei ole veel lõppenud, siis huvitavamate tööde väljaselgitamine tema sõnul alles kestab, osalejate arv küünib aga 60 õpilaseni.

Idee sääraste tervislike päevade läbiviimiseks tuli huvijuhi sõnul juba aastaid tagasi Saaremaa tervisenõukogult, kus kutsuti üles kõiki Saaremaa koole puu- ja köögiviljapäevi korraldama. “Vanalinna koolis on puu- ja köögiviljapäevad muutunud aga traditsiooniks,” lausus Seema. Kuressaare vanalinna kool kuulub tervist edendavate koolide hulka ning selle ürituse põhiline eesmärk ongi innustada õpilasi ja õpetajaid rohkem värsket puu- ja köögivilja sööma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)