Lahvkareegel number üks (8)

Lahvkareegel number üks

OMANIK-MÜÜJA: Dagmar Põld on kauplusautodega sõitnud juba 23 aastat.
Foto: Egon Ligi

Sügiseselt punakollasega ääristatud maanteel vurab Mustjala kandis kauplusauto. Pole just esimeses nooruses, aga vurab visalt. Nii nagu ta on seda teinud viimased 16 aastat, mille kestel pole ühtegi lahvkaringi vahele jäänud.

“Mis ettevõtlus mul siin on! Üks auto on,” ütleb lehemehele sissejuhatuseks Dagmar Põld, kes on OÜ Külakaubad omanik ja kellele see sinivalge kauplusauto (või õigemini buss) kuulub. Siiski ei kõla see ütlus tema suust tülpinult või tõrjuvalt, sellel on pigem lustakas alatoon. Neljapäevasele Kihelkonna kandi ringile väljumiseni jääb napilt 10 minutit ning osaühingu teine töötaja peale Dagmari enda, bussijuht Raivo valab 20-aastasele bussile veel jõujooki paaki.

Tööriist

1990. aastal ehitatud buss on firmal juba kolmas ja vaatamisväärsus omaette ning osaühingu kõige suurem kuluallikas. Kohalikult ühistult ostes maksis see 5000 krooni. Kaheksa korda samapalju pandi bussi ümberehituse sisse ning omajagu raha kulub ta peale praegugi.
“Bensiini ta just vähe ei võta,” märgib Dagmar ja Raivo täpsustab, et kütust kulub 100 kilomeetri peale ligi 30 liitrit ning vaikselt 50 kilomeetrit tunnis vurades saab nädalas 300 kilomeetrit sõidetud.

Loe edasi tänasest paberlehest!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)