Ratsa- ja rattaorienteerumine Karujärvel tulekul (3)

Esimene ratsaorienteerumisvõistlus peeti Saaremaal 1999. a kevadel Kihelkonna vallas, kus osalesid vaid Reinu ratsaklubi võistlejad. Võistlus õnnestus ja andis innustust korraldada ka suurem võistlus, mis toimuski suvel 1999 Kärla vallas Karujärvel juba Saaremaa orienteerumisklubi korraldatuna.

Selleaastased Saaremaa lahtised meistrivõistlused toimuvad laupäeval, 2. oktoobril Karujärve spordikeskuses. Korraldajaks ikka Saaremaa orienteerumisklubi eesotsas Mait Mustaga. Start kell 12 samas kohas, kust talvel suusarajale minnakse. Osa võtavad nagu ikka ka jalgratturid oma distantsil. Võistlejatel palume kohal olla vähemalt pool tundi enne võistluse algust.

Milles siis seisneb ratsa-orienteerumine ja kes seal osalevad? Esimestel aastatel võistlesime nn individuaalarvestuses e ratsanik-hobune. Peagi sai meile selgeks, et nii mitmelgi põhjusel (turvalisus, võistlejate ebaühtlane orienteerumis- ja ratsutamisoskus, liigne solidaarsus kaasvõistlejatega jne) on otstarbekas võistelda paarides e kaks hobust ratsanikega. Selliselt oleme korraldanud viimastel aastatel ka oma Saaremaa meistrivõistlused ja võistlejaid on aina lisandunud.

Karujärve spordikeskuse maastik on ratsa- ja ratta-orienteerumiseks väga sobiv võistluspaik rohkete teede, sihtide ja radadega, kus on hobuse ja rattaga hõlbus liikuda. Raja pikkus linnulennult on olnud ca 10 km, mis rahvusvahelistes standardites on sprindidistants. Kasutatakse elektroonilisi kiipe, mis võimaldavad kontrollpunkti läbida hobuselt maha tulemata ja võistluse lõppedes koostada lõpuprotokolli, kus on võrreldavad erinevate paaride liikumiskiirused ja kontrollpunktide läbimise ajad.

Ootame kõiki Eesti orienteerumis- ja ratsutamishuvilisi võistlusel osalema (soovitatav registreerida tel 56 490 503), sest sel võistlusel ei ole tõepoolest tähtis vaid võit, kuna hobusega metsas veedetud hetked on igati nauditavad. Ja sel aastal mõeldakse enam ka pealtvaatajatele, nii et nende silme alt kihutavad ratsanikud ja ratturid läbi mitmel korral. Korjake seeni ja elage kaasa ratsanikele ja ratturitele!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)