Maavalitsus kutsub projekte kirjutama

Saare maavalitsus kuulutab välja avatud noortekeskuste projektikonkursi II vooru, mille prioriteet on noorsootöö aktiviseerimine ja toetamine kohaliku omavalitsuse tasandil avatud noortekeskuste kaudu.

Toetamist leiavad: noorte algatusel uuenduslike ideedega tegevuse elluviimine ja selleks vajalike vahendite soetamine; projektid, mis on suunatud avatud noorsootöö meetodi propageerimiseks koostöös kohaliku omavalitsuse mittetulundusühenduste, külaseltside, -seltsingutega (kolmanda sektoriga); projektid, millesse on kaasatud nende omavalitsuste noored, kus puudub avatud noortekeskus.

Meie maakonnas tegutseb seitse avatud noortekeskust. Projekti esitaja saab olla ainult noortekeskus, kuid väga soositud on koostööprojektid.
Näiteks kui vallas tegutsev noortekeskus asub vallakeskuses, kuid noored, kellel on hea idee, tahaksid seda teostada keskusest 20 km kaugusel asuvas külas, peavad nad selleks ühendust võtma oma valla noorsootöötajaga, kes osapooled omavahel kokku viib ja on abiks projekti kirjutamisel.

Samal moel on võimalik kohalikus omavalitsuses asuval mittetulundusühingul, külaseltsil või seltsingul teostada noortele suunatud projekt. Nendel omavalitsustel, kus avatud noortekeskus puudub, on võimalus teha koostööd selle omavalitsusega, kus noortekeskus on olemas. Projektikonkursi eesmärk on viia avatud noorsootöö sinna, kus on noored. Projektikonkursi korraldamise tingimused ja korra ning taotluse ja aruande vormi leiate Saare maavalitsuse kodulehelt www.saare.ee . Projektide esitamise viimane tähtaeg on 29. oktoober.

Inga Teär
Saare maavalitsuse haridus-
ja sotsiaalosakonna nõunik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)