Imikulimiit üle kolme lapse pealinnalennule ei luba (5)

Saarte Hääle andmeil ei pääsenud üks reisija mõne päeva eest oma väikelapsega Kuressaare–Tallinna lennukile. Põhjuseks toodi talle lennujaamas, et laste arv lennukis on piiratud ja lubatud laste arv on juba täis.

Estonian Airi PR direktor Ilona Eskelinen selgitas Saarte Häälele, et imikute arv lennukites on tõepoolest piiratud ja seda ohutusreeglitest tulenevalt. Lennufirma esindaja ütles, et eraldi väikelapsepiletiga saab reisida laps, kes lendamise ajaks ei ole veel kaheaastane ja istub kogu reisi vältel vanema süles.

“Piirangud on seatud põhjusel, et eriolukorras suudaksid kõik reisijad minimaalse ajaga salongist lahkuda, sealhulgas erivajadustega reisijad,” põhjendas Ilona Eskelinen, miks lennukisse rohkem väikelapsi ühekorraga lasta pole võimalik. Just seetõttu ongi lennufirma meediaesindaja sõnul seadnud piirangud imikute arvule lennukis. Näiteks Boeing 735 tüüpi lennukites on korraga lubatud kümme imikut ja Saab 340A tüüpi lennukis kolm imikut.

Ilona Eskelinen möönis, et kui inimene interneti teel lennupileteid ostab, ei kontrolli piletimüügisüsteem automaatselt seda, kas väikelastele mõeldud maksimaalne piletite hulk on parasjagu juba välja müüdud või mitte. Seega võib juhtuda, et inimene saab küll osta oma väikelapsele pileti, kuid hiljem selgub, et soovitud lennule ta siiski ei pääse.

“See müüdud piletite kontroll käib meil manuaalselt, kuna lendude staatus on muutuv protsess,” tähendas Eskelinen. Ta selgitas, et inimesed võivad vahel piletitest ka loobuda, mistõttu võib kohti vabaks jääda ja manuaalselt müüki kontrollides saab vabanenud kohad kohe edasi suunata neile, kes samuti piletit soovivad.

Eskelineni sõnul võtab nende klienditeenindaja alati esimesel võimalusel kliendiga uuesti ühendust juhul, kui kas koht lennukis vabaneb või selgub, et kohta siiski pole, mistõttu peaks selline info reisijani jõudma kindlasti enne seda, kui inimene lennujaama kohale läheb.

Kui reisija aga lennule ei pääse ja on pileti juba ostnud, saab ta lennufirma meediaesindaja kinnitusel raha 100 protsenti tagasi või võib aasta jooksul kasutada piletit talle sobival kuupäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)