156 erinevat seeneliiki pluss haruldused (1)

Lümanda põhikooli traditsiooniline seenenäitus oli erakordselt liigirohke – 156 erinevat seent, nende hulgas mitu väga haruldast. Esmaspäeva hommikul kõndisid kõik Lümanda õpilased ja õpetajad kooli poole korvide ja karbikestega, sest selleaastast seenerikkust ei saa ju märkamata jätta.

Esimeste tundidega seati kogutud suur saak näituseks ja seened määras kogenud seenetundja Vello Liiv. Näituse avamiseks oli Vello Liiv jõudnud ära määrata 156 liiki. Kooli direktor Tiina Talvi tänas õpilasi ja õpetajaid erakordselt rohke osavõtu ja kaunilt kujundatud seenekompositsioonide eest.

Eriti suurt põnevust pakkusid õpilased, kel oli õnnestunud korjata tõesti haruldased eksemplarid: kollast värvi kuld-soverbielli Sowerbyella imperialis (III kategooria kaitsealune liik) tõi näitusele Anton Raun ja üliharuldase puravikulise Poletus erythropus (Eestis väga haruldane, 2 leidu) Stiiven Sirgo.

Vello Liiv rääkis, et nii head seeneaastat tema oma elus ei mäletagi ja arvas, et küllap on tänavused ilmaolud olnud seentele väga sobivad.
Näitusel oli mitmesuguseid häid ja väga häid söögiseeni nagu suur sirmik, kukeseened, puravikud, pilvikud, kitsemamplid, austerservikud, aas- ja metsšampinjonid.

Aga toodud oli ka väga mürgiseid seeni nagu roheline kärbseseen, panterkärbseseen, kollane kärbseseen ja sälkkollanutt. Rohkelt oli igasuguseid sääraseid erilisi seeni, mis tavaseenelisele harilikult huvi ei paku.

Näitust käisid uudistamas ka Lümanda lasteaialapsed, vallatöötajad ja kohalikud elanikud. Vello Liiv ütles ka seda, et on sel aastal osalenud paljudel seenenäitustel, kuid Lümanda kooli oma on neist kõige liigirikkam.

Pille Jõgi
Lümanda PK huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)