Jooginõu omanik teeb politseile kingituse

Varastatud jooginõu omanik lubab poole summast politseile, kui see aitab tal vargad tabada ja neilt kahjutasu välja nõuda.

“Lubasin jah, et kättesaadud summast 50 protsenti saab politsei jõulukingituseks,” ütles Saikla talumees Heino, kes oma lubaduse ka politseile tehtud avalduses kirja pani. Vargad viisid septembri esimesel nädalal Saiklas asuvalt loomade karjamaalt minema suure alumiiniumist jooginõu. Heino sõnul kaalub jooginõu umbes 200 kilo ja selle minema viimiseks oli vaja vähemalt kaht meest ja autot, mis jättis karjamaale ka jäljed.

“Kasutan nüüd vaid rauast nõusid,” kinnitas Heino, kes loodab, et politsei varga siiski tabab. Heinol seisis samal karjamaal veel üks alumiiniumist jooginõu, mida vargad seekord ei märganud. “Viisin selle ise kohe kokkuostu,” märkis ta, selgitades, et ei jäänud ootama, kuni vargad ka selle minema viivad. Heino arvates teeb varaste elu lihtsamaks see, et võõrast vara edasi müües või kokkuostu viies ei pea nad tõendama asjade päritolu, seda ei küsi keegi.

“Ja kui politsei küsib, kes kauba tõi, öeldakse, et ei tea,” märkis Heino, kes hindab temalt varastatud jooginõu väärtuseks 3000 krooni, millest ta on lahkelt nõus poole politseile loovutama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)