Ventilaator tekitab Leisi koolisööklas vaakumi (12)

Värskelt rekonstrueeritud Leisi keskkooli sööklas põhjustab reguleerimata ventilaator vaakumi, mis suleb söökla uksed sedavõrd tugevasti, et õpilastel on sööklasse pääsemisega raskusi.

“Ma olen ise ka jäänud ükskord söökla ukse taha koputama, sest arvasin, et uks on seestpoolt kinni,” ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep. Siis aga selgunud, et probleem on hoopiski söökla ventilatsioonis, mis põhjustab ruumis vaakumit, sest ventilaator tõmbab ruumist rohkem õhku ära, kui sisse laseb.

Leisi keskkooli söökla juhataja Eeda Humala sõnul algas kahtlane lugu ventilaatoriga kohe kooliaasta algul ning siiani ei ole mitte midagi muutunud. Ventilaatori sisselülitamisel lähevad söökla uksed nii tugevasti kinni, et nende avamine ei ole probleem mitte ainult lastele, vaid ka täiskasvanutele.

Soojade ilmadega lasti sööklasse akna kaudu õhku juurde ning siis käisid uksed kinni-lahti nagu tavaliselt. Nüüd, kui ilmad on juba jahedamad, lülitatakse ventilaator söögivahetunniks välja. “Me ei kujutanud ette, et asi niisuguseks läheb, lootsime, et saame korraliku ja hästitoimiva ventilatsiooni,” sõnas Humal.

Leisi valla ehitusspetsialisti Ahto Saare sõnul on ventilaatoril praegu puudu regulaator, mis võimaldaks õhuvahetajat kasutada erineva võimsusega.
“Praegu töötab see ainult täisvõimsusega,” selgitas Saar, kelle sõnul saab ventilaator objekti vaegtööde käigus lähinädalate jooksul korda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)