Leisi kool võib muutuda põhikooliks (23)

Leisi vald plaanib järgmisest õppeaastast lõpetada gümnaasiumiastme õpilaste vastuvõtu, mille tulemusel muutuks kool mõne aasta pärast põhikooliks.

Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin ütles Saarte Häälele, et keskkoolile võib saada saatuslikuks uus põhikooli ja gümnaasiumi seadus, mis näeb gümnaasiumis ette kolme õppesuuna ja kolme paralleelklassi olemasolu. Leisi keskkoolis ei jätku uute nõuete täitmiseks lihtsalt õpilasi. Õpilase kohta makstav pearaha katab Erini sõnul gümnaasiumi personalikulud ära juhul, kui klassis on 21 õpilast.

Et Leisi keskkooli ühes lennus on keskmiselt 20 õpilast, siis teoreetiliselt saab küll moodustada kolm õppesuunda 6–7 liikmega, kuid kogu puudujääva summa peab kinni maksma Leisi vald. “Kui meil on kolm õppesuunda ette näidata ja vald on nõus maksma puuduoleva raha, siis jätkame gümnaasiumina, kui ei, siis oleme põhikool,” lausus Erin.

Erini sõnul on vald iseenesest huvitatud, et kool säiliks gümnaasiumina, sest muidu võivad äärealad tühjaks jääda ja asisemad inimesed linna kolida. “Teisalt on siin valimised ees ja äkki mõeldakse ümber. Et gümnaasium on mõeldud ikka üldhariduse andmiseks, mitte ei valmista ainult kõrgkooli tudengeid ette,” ütles Leisi keskkooli direktor.

Leisi volikogu esimees Andrus Kandima ütles, et teema on kommenteerimiseks veel liiga värske, keskkooli võimaliku kadumise kohta ei osanud veel midagi öelda ka vallavanem Ludvik Mõtlep. Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters ütles, et gümnaasiumiosa kadumisest Leisis oleks väga kahju. “Leisi vald on olnud üsna stabiilne vald, kus pole siiamaani tehtud ühtegi rutakat otsust,” viitas ta siiski keskkooli jätkamise võimalusele.

Otsuse kooli reorganiseerimise kohta peab omavalitsus langetama pool aastat enne uue õppeaasta algust ehk siis järgmise aasta veebruari lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)