Koera tagastanud ametnik sai tänuks sõimuvalingu (16)

Omanikele kaduma läinud koera tagasi viinud Kuressaare linnaametnik Heino Vipp oli äärmiselt hämmastunud, kui looma perenaine teda tänusõnade asemel hoopis valimatu sõimuga kostitas.

“Ma olen üldiselt karastunud ja ei võta väga südamesse, kuid kas ikka maksab ametnikul nägu täis sõimata, kui ta koera koju kätte viib,” ütles linnavalitsuse heakorra järelevalve spetsialist Heino Vipp. Vipile oli see üldse teistkordne juhus Kuressaares, kui koera naha alla paigaldatud kiibi abil õnnestus tuvastada jooksus koera peremees. Esimesel korral püüti talvel koos politseinikega ja appi tulnud piirivalve endise koerajuhiga kinni rotveileri moodi noor koer, kes tänu kiibi olemasolule omanikele tagasi viidi.

Eelmisel nädalal leidis Heino Vipp aga kääbuspuudli, pani kohe kuulutuse Kadi raadiosse ja läks Taluapteeki kiibi pealt omaniku andmeid lugema. Vipi sõnul õnnestus märg ja õnnetu kääbuspuudel perele peatselt üle anda. Pereema polnud küll kodus, kuid uksele tuli laps, kes koera vastu võttis. Ametniku suureks üllatuseks ilmus aga pärast seda linnavalitsusse koeraomanik – proua, kes oli püha viha täis ja väga valjuhäälselt Vipile sõnad peale luges. Etteheite põhiline sisu oli see, et Vipp olevat koera vastu võtnud last sõimanud.

“No ma ei ole kedagi sõimanud, küsisin ainult, kuidas nad oma koera otsisid,” pareeris Vipp süüdistuse. “Kõige imelikum oli see, et kui ma küsisin sellelt naisterahvalt, miks nad ise koera otsimiseks näiteks kuulutust raadiosse ei pannud, siis ta vastas, et vihkab kõiki inimesi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 169 korda, sh täna 1)