Eakate kodu asemel võib tulla lastekodu (5)

Kuressaare väikelastekodule pereelamu tüüpi majade ehitamine on olnud jutuks juba pikemat aega. Nüüd on asjade käik jõudnud nii kaugele, et linnavalitsus saatis sotsiaalministeeriumile ettepaneku ehitada pereelamu tüüpi majad Kohtu ja Sepa tänava ristmikul asuvale krundile ja kaks maja Tolli tänavale, päevakeskuse krundile.

Kuressaare sotsiaalala abilinnapea Argo Kirss ütles, et praeguse seisuga on tegemist ettepanekutega, kuid millal järgmised sammud astutakse, pole veel teada, võib-olla saab järgmisel aastal alustada projekteerimist. Kirsi sõnul oleks Kohtu ja Sepa tänava ristil asuv riigile kuuluv umbes 1000-ruutmeetrine krunt selliseks majaks just sobilik. Et aga väikelastekodu elanikest on praegu üks osa selliseid, kes vajavad pidevaid teenuseid, on abilinnapea sõnul mõistlik minna seda teed, et neid ei peaks talvel tuisuga transportima. Sestap leitigi, et päevakeskuse üle 4000-ruutmeetrisele krundile mahuks hästi ära kaks lastekodu peremaja.

“Sinna, kuhu enne oli planeeritud eakate kodu,” täpsustas abilinnapea, tuues koha plussidena välja, et lastekodu asukad saaksid kasutada päevakeskuse kooskäimisruume ja kööki. Ka asub seal lähedal Kallemäe kooli filiaal. Kirsi sõnul ehitab riik lastekodumajad valmis ja annab need linnale üle kohustusega teatud aeg neis lastekoduteenust osutada. Kuna praeguse tendentsi kohaselt jäetakse aga ka puudega lapsed koju kasvama ega anta neid lastekodusse, siis võib juhtuda, et lastekodu elanike arv väheneb nii, et tulevikus on võimalik juba lastekodu maja(de) baasil avada samas eakate kodu.

Praeguse seisuga on riik Argo Kirsi kinnitusel nõus andma pärast pereelamu tüüpi lastekodumajade valmimist praegused lastekodu käsutuses olevad hooned Kuressaare linnale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)