Muhu päev Eesti vabaõhumuuseumis Rocca al Mares

Muhu päev Eesti vabaõhumuuseumis Rocca al Mares

MUHU MEES: Ta on üks äge laulumees koa, aga kalamees on ta niikutnii.
Foto: Jaan Kiviall

29. augustil toimunud Muhu päevast kujunes muhulaste poolt vaadatuna meeleolukas ja õnnestunud reis, mis ühelt poolt ärgitas muuseumi ka edaspidi korraldama eripäraseid Eesti paikkondi tutvustavat sarja (sel sügisel on näiteks tulemas ka Setu päev) ja teisalt tõestas muhulaste elujõulisust ja iseolemise väärikuse olemasolu.

Tallinnas vedasid päeva Külasema külaseltsing, muhu käsitöölised, Ivo Linna ja naisrahvatantsurühm Tokkroes. Loomulikult oli kõiki tervitamas ka Muhu vallavanem Raido Liitmäe.

Mis siis tegelikult toimus? Hommikupoole viluvõitu ilm pööras muhulaste etteastete alguseks soojemaks ja rahvast tuli kohale hulganisti. Muhulaste delegatsioon ise oli 60-pealine, külastajaid hinnanguliselt 4–5 korda rohkem.

Muuseumi rahva sõnutsi tavaliselt vabaõhuüritustel muuseumi äärealadel, kus saarte talud paiknevad, nii palju külastajaid ja pealtvaatajaid ei näe – kui ei mängi just Väikesed Lõõtspillid või Kukerpillid. Ju siis muhulastel on, mida näidata, ja ju nende muhulaste vastu ikka huvi tuntakse.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Jaana Palu
Muhu vallavolikogu esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)