Maailma kõige lühem inimene elab Kolumbias

Maailma kõige lühem inimene elab Kolumbias

Edward jalutab koos Migueliga oma kodu lähedal.

Edward Niño Hernandez on Guinnessi rekordite raamatu andmeil selle aasta 4. septembrist ametlikult maailma kõige lühem inimene. 24-aastasel Edwardil on pikkust 70 sentimeetrit ja ta kaalub 10 kilo. Eelmine maailma lühim inimene oli He Pingping Hiinast, kes suri selle aasta 13. märtsil. Tema oli Edwardist koguni 4 sentimeetrit pikem.

Edward ei ole kasvanud kaheaastaseks saamisest saati. Tema ema Noemi ütleb, et arstid ei tea, miks Edward ei kasva. Ka ei ole arstid pannud talle ühtegi diagnoosi. “See on üks olulisemaid rekordeid maailma kõige pikema inimese kõrval,” ütles Craig Glendy, Guinnessi maailmarekordite raamatu peatoimetaja. Oma sõnul oli tal väga kahju kuulda eelmise rekordihoidja He Pingpingi surmast.

“Kuid pärast Pingpingi surmateadet võtsid meiega ühendust väga paljud lühikesed inimesed,” ütles Glendy. Ning nii leidsid nad väga kiiresti uue väärika tiitli kandja. Protsess ise, kuidas rekordit vormistatakse, on Glendy sõnul väga spetsiifiline, rekordi kandidaati tuleb mõõta kolm korda päevas. “Mõõtmise keskmiseks tulemuseks saime 70,1 sentimeetrit. See on neli sentimeetrit lühem kui oli Pingping,” kinnitas Glendy.

“Ma tunnen end õnnelikuna, sest ma olen väga eriline,” ütles Edward ise. “Mida erilisem sa oled, seda rohkem sa pead võitlema ja vaeva nägema,” kinnitas ta. Siiski tüütab teda, kui inimesed teda katsuvad ja üles tõstavad.
Edward elab koos oma ema, isa ja nelja vennaga. Neil on perefirma, mis valmistab pidžaamasid. Erilise noormehe õnnelikku elu varjutavad paraku aga mõned terviseprobleemid: ta silmadel on läätsekae, mis muudab nägemise häguseks. Ja lühikeste sõrmedega on raske kirjutada.

Aga Edward on nutikas, kuigi vahel on ka tema kõnest raske aru saada. Ta jäeti koolis mitmel aastal klassikursust kordama, enne kui ta kaheksandas klassis koolist välja kukkus. Sellele vaatamata on Edward väga suhtlemisaldis ja armastab reisida. Veel meeldib talle mängida doominod ja kabet, ka on tema hobiks jalgpall. Edward armastab raggaeton’i* ja salsat. Nagu ikka noortel meestel, on ka Edwardil oma suured unistused ja pruut, 18-aastane Fanny.

Arvatavasti ei hoia Edward lühima inimese rekordit enda käes kaua – oodatavalt võtab tiitli üle Khagendra Thapa Magar Nepaalist, kui ta 14. oktoobril 18-aastaseks saab. Magar on 65 cm pikk ja hetkel maailma lühim teismeline. Muide, Niño tähendab last.

*Reggaeton (hispaaniapäraselt reguetón) on 1990. aastate keskel Panama, Puerto Rico ja Dominikaani vabariigi noorte seas sündinud tantsumuusika stiil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 271 korda, sh täna 1)