Sadamasse plaanitakse rajada teaduskeskus (22)

Mustjala vallas turistide teenindamisega tegelev Luikhold OÜ tahab Saaremaa Sadamas avada Läänemere-äärsete riikide ühise teadus- ja merehariduskeskuse.

Saaremaa Akadeemilise Läänemerekeskuse nime kandvasse keskusse on plaanitud mereuurimislaevade tugikeskus, ülikoolide praktika- ja teadusbaas, õppe- ja konverentsikeskus ning linnu-, kala- ja taimeuuringute keskus. Merekeskuse rajamine tooks Luikhold OÜ juhatuse liikme Juha Tapani Kivineni sõnul Saaremaale siinses piirkonnas ainulaadse rahvusvahelise mereuurimise, Läänemerd tutvustava pidevalt uueneva ekspositsiooni ja turistide teenindamiseks vajalikud ettevõtted ning looks sellega arvestatava hulga töökohti.

Kokkuvõttes kasvaks Saaremaa ja Mustjala valla rahvusvaheline tuntus ning kindlasti suureneks oluliselt turismist saadav tulu, ütles Kivinen, kelle sõnul pole senine investeering sadamasse tänaseni veel soovitud tulu toonud.
Merekeskuse rajamiseks tahetakse luua sihtasutus, kus Mustjala valla panuseks oleks riigilt munitsipaalomandisse taotletav Tamme kinnistu (9,15 ha), keskuse sisulise ja vormilise ülesehitamise kavandamine ning finantseerimise korraldamine oleks teiste sihtasutuse osanike ülesanne.

Keskuse rajamise ettepanekuga keskkonnaministri poole pöördunud Juha Tapani Kivinen kinnitas, et keskuse rajamiseks on Luikhold OÜ teinud hulgaliselt eeltööd ning pidanud läbirääkimisi paljude võimalike võtmeisikute ja organisatsioonidega, kes kõik on kinnitanud, et Saaremaa Sadam on keskuse loomiseks igati sobiv. Merekeskuse üldkasutatava osa suuruseks on planeeritud 1600 m2 ja teadustöö osaks 400 m2. Projekti kogumaksumus on ligemale 4,7 miljonit eurot ehk 73 miljonit krooni, millest keskuse ehituseks kulub 3,6 miljonit eurot ja sisustamiseks 800 000 eurot. Keskus peaks valmima 2012. aasta sügisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)