Haigla leidis hooldusravikompleksile ehitajad

Kui SA Kuressaare Haigla eelmine väljakuulutatud riigihange õendus- ja hooldusteenuse infrastruktuuri kaasajastamiseks luhtus, siis seekord läks hange igati hästi ning eile tunnistati parimaks pakkujaks Merko Ehituse tütarettevõtete AS-i Gustaf ja AS-i Merko Tartu ühispakkumus.

“Kui vahepeal tuli hange tühistada, sest sobivat pakkujat ei leitud, siis nüüd leidsime parima. Hanke võitjaks tunnistati ettevõte, kellel oli kõige madalam pakkumus, ja selleks osutus AS-i Gustaf ja AS-i Merko Tartu ühispakkumus,” ütles Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu Saarte Häälele.

Üldse osales õendus- ja hooldusravikompleksi ehitushankel haigla juhi sõnul sel korral viis pakkujat. Eeldatav ehitushind oli Viktor Sarapuu andmeil 19 670 000 krooni, kuid hanke võitja pakkumine oli sellest 770 604 krooni võrra odavam. 22. juulil allkirjastas sotsiaalminister Hanno Pevkur käskkirja, millega sihtasutus Kuressaare Haigla saab õendus-hooldusteenuse infrastruktuuri kaasajastamiseks euroraha 16,6 miljonit krooni. Ülejäänud ehituseks vajaminev raha jääb seega haigla omafinantseeringuks.
Sarapuu selgitas, et kui nüüd keegi hanke võitjat ei vaidlusta, siis sõlmitakse võitjatega kahe nädala pärast leping ja kohe pärast seda algavad ka ehitustööd. “Haigla tegelikult teeb juba eeltöid, et oleks võimalik neis ruumides rekonstrueerimisega pihta hakata,” tunnistas ta.

Esmalt lähevad haigla juhi sõnul rekonstrueerimisele vana maja teine ja kolmas korrus ning sealsed haiged paigutatakse ehitustööde ajaks teistesse osakondadesse. “Ravi kvaliteet ei kannata sellest kindlasti. Võib-olla natuke saab häiritud olme, aga selles osas me vabandame juba ette ja loodame, et meie patsiendid ja kogu maakonna inimesed on mõistvad,” rääkis Viktor Sarapuu.
Ehitustööd peaksid praeguste plaanide kohaselt lõppema järgmise aasta kevadel. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, on haiglal juba järgmise aasta maikuus praeguse 20 voodikoha asemel 73 uut ja kaasajastatud hooldusravi voodikohta. Hooldusravi osakond on mõeldud neile patsientidele, kes vajavad pärast rasket haigust õendus-hooldusteenust, mida kodustes tingimustes pole võimalik tagada. Uus hooldusravikorpus tuleb vana haiglamaja teisele ja kolmandale korrusele ning haigla A-korpuse, kus asub ka kirurgiakliinik, kolmandale korrusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)