Kuressaare muusikakooli kolmas uuestisünd

Kuressaare muusikakooli kolmas uuestisünd

AVATUD!: Traditsioonilise võtme andis direktor Tarmo Berensile (vasakul) üle EBC Ehituse esindaja Indrek Varris.
Foto: Egon Ligi

Pärast põhjalikke renoveerimistöid taasavati eile kontserdi ja piduliku aktusega Kuressaare muusikakool. Renoveerimise käigus uuendati hoonet sõna otseses mõttes keldrist pööninguni. Teisele korrusele ehitati välja õpilaste puhkeruum, muusikakuulamise tuba, harjutusruumid, pilliladu ja arvutiklass.

66-kohalise kammersaali näol lisandub linna uus ja põnev kontserdipaik, kuhu peaks asja oleme mitte ainult muusikakooli rahval. Keldrikorrusel asuvad nüüd helistuudio, trummi- ja džässiklass. Lisaks vahetati välja koolimaja põrandad, aknad ja uksed. Muusikaklasside seinad kaeti heli isoleerivate plaatidega. Koolis on nüüd ka lift liikumispuudega inimestele.

“Kingissepa lastemuusikakool sündis 1950 Gustav Jõgi tänaval ühes vanas ja armsas majas; läks mööda ligi 30 aastat ja fööniksina tõusis muusikakool 1979. aastal oma praeguses kohas,” meenutas muusikakooli direktor Tarmo Berens minevikku. “Sellest on möödunud taas pea kolmkümmend aastat ja muusikakool sünnib jälle uuena, nüüd juba kolmandat korda. Usun, et see annab palju uut innustust nii õpetajatele kui õpilastele,” lisas Berens.

Traditsioonilise võtme andis üle EBC Ehituse esindaja Indrek Varris. Pisut ebatraditsioonilise lindi lõikasid koos ehitajaga läbi linnapea Urve Tiidus ja kooli direktor Tarmo Berens. Linnapea Urve Tiiduse sõnul on iga vanema jaoks suurim rõõm näha, kuidas tema laps, kes alguses suudab vaid kahe sõrmega klaverit mängida või natuke viiulipoognat kasutada, oskab aasta pärast loo ära mängida. “Siin majas sellised imed toimuvadki,” märkis linnapea oma tervituses ja andis üle kingituse – Eesti riigilipu, sest uuel majal peab ka uus lipp olema.

Kuressaare muusikakooli ehitustöid tegi EBC Ehitus.
Kool renoveeriti Euroopa Liidu avatud noortekeskuste, teavitamis- ja nõustamiskeskuste ning huvikoolide infrastruktuuri kaasajastamise meetme toel. Tööde kogumaksumuseks oli 17 181 686 krooni, millest 2 181 686 krooni oli linna omafinantseering. Alanud kuuekümne esimesel kooliaastal on muusikakool teiseks koduks ligi 180 õpilasele ja 27 töötajale.

Kuressaare ehitab
Linnapea Urve Tiiduse sõnul uuendatakse tänavu veel teisigi Kuressaarele olulisi hooneid. “Kuu aja pärast valmib täiesti uus suur lasteaed enam kui 200 lapsele. Uus rannahoone rõõmustas juba juulis kuressaarlasi ja turiste, raekoja I korrus hiilgab värskendatud keskaegses ilus,” sõnas linnapea.

Urve Tiiduse kinnitusel on Kuressaare välisrahastust saanud kokku üle 50 miljoni krooni ning linnapoolne kaasfinantseering on tehtud linna eelarvest.
“Kuressaare on üks kohalikke omavalitsusi, kes on saanud mitmel aastal hakkama riigipoolse abirahata tasandusfondist. Tuua iga eelarve krooniga juurde 12 krooni programmidest – see on igati hea tulemus,” tunnistas linnapea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)