Esimene saarte aeroobikaprintsess on Kristi Aedma (2)

Esimene saarte aeroobikaprintsess on Kristi Aedma

PRINTSESSI VALIMINE: Nii valiti esimene saarte aeroobikaprintsess, kelleks sai Kristi Aedma (pildil paremal).
foto: Erakogu

Laupäeval valiti Orissaare spordihoones Eesti saarte aeroobikaprintsessi. Kogu üritus algas kell 14 poolteist tundi kestva nonstop-aeroobikaga, mida viisid läbi Kristi Roosimägi MyFitness’ist, Maarika Kiislar Hiiumaalt, Liis Kutsar Fittesti spordiklubist ja Liili Varvas Kuressaarest. Huvilisi kogunes üle 30.

Harrastajatele tutvustati nelja aeroobikastiili: latino fun, folk aerobic, body fit ja easy dance. Treenerid olid kaasategijatega väga rahul. Kristi Roosimägi: “Kõik olid väga tublid! Ei oleks osanud oodatagi, et nii palju osalejaid tuleb.”
Kell 16 algas aga tõsine võistlus, kuhu oli registreerunud 12 osalejat, kahjuks loobus viimasel hetkel Muhu saare esindaja. Printsessivalimised juhatas sisse Rauno Pehka, kes kutsus publiku ette avasõnu ütlema ürituse ellukutsujad Kaire Nurja ja allakirjutanu.

Tutvustati ürituse idee sündi – see mõte tekkis, osaledes Saarte mängudel. Tänati MyFitness’i treenerit Kristi Roosimäge ja Eesti aeroobikakuninganna ürituse loojat Kai Ilpi, kes kohe asusid ürituse ideed ja teostust toetama. Tutvustati ka auväärset žüriid, kuhu kuulusid Piret Rauk, Rene Busch, Sven Ratassepp, Tõnu Seil, Lia Rosenberg, Janne Hints, Ene Laak, Mari-Liis Vipp ja esimees Kadri Jukk. Võistluse esimese vooru viis läbi Liili Varvas easy dance-aeroobikaga, mida 11 võistlejat asus kohe usinasti kaasa tegema, ning žürii valis neist edasipääsenuiks kaheksa.

Kahe vooru vahel soojendas publiku südameid väike Iiris Kallas Orissaarest, kes laulis koos Rauno Pehkaga “Laulu hoolimisest” muusikalist “Detektiiv Lotte”. Teise vooru ehk jõu- ja painduvusharjutused juhatas sisse Liis Kutsar klubist Fittest. Kui žürii läks otsustama, kes pääsevad edasi viimasesse vooru, kutsus Pehka enda juurde Orissaare valla spordijuht Kaire Nurja ja Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi korvpallidivisjoni direktori Andres Ottenderi ning pidulikult sõlmiti ametlik koostööleping TÜ Rocki ja Orissaare valla vahel, misläbi kohalikud noored korvpallipoisid hakkavad mängima võistkonnas nimega Orissaare Rock.

Ottender andis üle ka kotitäie minikorvpalle, mis on vaid üks osa TÜ Rocki toetusest Orissaare Rockile. Juba on ka kokku lepitud esimene korvpallilaager koos “suure” Rockiga, kuhu Saaremaa poisid sõidavad koolivaheajal. Rocki tantsutüdrukud hullutasid publikut: “We will, we will rock You… “ saatel. Kolmas aeroobikavoor sisaldas juba keerulisemat tantsulist koreograafiat, pöördeid ja piruette, mida juhendas Kristi Roosimägi. Kui žürii ilmus taas publiku ette, kes ootas võitja väljakuulutamist, teatati üllatusena, et esikolmikut on ootamas veel üks voor, kus hinnatakse võitja eneseväljendusoskust ja loovust. Kolm paremat pidid viie minuti jooksul näitama oma parimaid kombinatsioone ja tugevaid külgi.

Viie minuti pärast oli otsus ka langetatud. Eesti saarte aeroobikaprintsessi tiitli pälvis Kristi Aedma Kuressaarest, kes on treener tantsukoolis Semiir. Teise koha saavutas Kaisa Kaerma Hiiumaalt ja kolmanda Liisi Ots Saaremaalt. Kahju, et väiksemate saarte esindajad, kes enne üritust kindlasti olid tulemas, viimasel hetkel ümber mõtlesid. Kõik kohalviibijad tänasid aga vahva ürituse eest ning lubasid järgmisel aastal kindlasti kohal olla. Loodame, et muljed toredast päevast jõuavad ka väiksemate saarteni ja nakatavad neid osavõtusooviga järgmiseks aastaks, kui valitakse juba teine Eesti saarte aeroobikaprintsess.

Kaia Kollo

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 209 korda, sh täna 1)