14. Reinu Kapp on selleks korraks seljataga

20. august ei tähenda ratsasportlastele ja hobusehuvilistele mitte ainult Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päeva tähistamist, vaid ka traditsioonilise ratsavõistluse Reinu Kapp toimumist.

Kõruse külas Reinu talus toimuv võistlus oli sedakorda arvult juba neljateistkümnes. Võistlusele eelnenud nädalal ei olnud ilm küll ratsutajaid soosiv, kuna allasadanud rohke vesi muutis võistlusväljaku pehmeks ja takistuste ületamise hobustele raskemaks. Kuid võistluspäeva hommikuks oli päike pilve tagant välja tulnud ning kõige nooremad ratsutajad täis indu ja võitlusvaimu esimestena starti asuda.

70 cm kõrguste takistustega parkuuris oli palju algajaid, kellest mõnigi alles esimesi võistlemise tuleristseid saamas, kuid pettuma ei pidanud keegi. Vigadeta sõiduga jõudsid esikolmikusse kõik Reinu talu kasvandikud. Võitja oli Nora Kurik Roomal, teine Kristel Käsk Mikul ja kolmas Andra Kuivjõgi Ameelial.

Ka teises võistlussõidus ei olnud Reinu talu neidudele vastaseid. 80 cm kõrguseid takistusi ületas kõige kiiremini ja vigadeta Mari-Ann Udeküll Roomal, talle järgnesid Miina-Eliise Udeküll Wiktoorial ja Martina Rihkrand Memory Lane’il. Kui esimestes sõitudes olid võistlustules peaasjalikult väikesed hobused, siis rajameistrite Andres Treve ja Jaagup Kallase oskuslikult seatud 90 cm kõrguste takistustega rajal võisteldi enamasti suurtel hobustel.

Auhinnalisi kohti jagati välja viis, kolm paremat võistlejat läbisid põhiparkuuri vigadeta ja pidid võitja selgitamiseks minema veel kord hüppama. Lõpptulemusena võttis esikoha Miina-Eliise Udeküll hobusel Sorella, teine oli Maria Pihlak Viskil ja kolmas naabersaare esindaja Kadi Kokla Caramial.
110 cm kõrguste takistustega võistlusklass oli omamoodi tavapäratu, kuna viimase takistusena oli võimalik valikhüppena hüpata jokkerit, mis on teistest tõketest veidi keerulisem. Jokkeri ületamisel saab võistleja topelt boonuspunkte, mahaajamisel võib ta aga võidu unustada, sest karistuseks on topelt miinuspunktid.

Mõnedki esikohapretendendid just jokkeril eksisidki ja nii jäi neil üle vaid vaadata, kuidas puhaste sooritustega medaleid nopitakse. Taas osutus kindla ja rahuliku sõiduga võitjaks Reinu talu ratsanik Miina-Eliise Udeküll Sorellal, talle järgnesid Martina Rihkrand Land-Boyl Haamsest ja Hanna Saagpakk Anakeel Tika talust.

Päeva põhisõit oli 120 cm kõrguste takistustega parkuur, milles vastast ei olnud Liina Vaherile ja Vandaalile. Teise ja kolmanda koha rosetid ja auhinnad anti pidulikult üle Johanna Johansonile hobusel Etienne Solei ja Jaagup Kallasele Patronsil. Suure abi eest täname kõiki toetajaid ja vabatahtlikke ning Anu Pildret, kelle käe all valmisid tänavused võitjakarikad Reinu kapad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)