Kooliküpsuse märgiks kukkus nii Sandral kui ka Vivianil hammas suust (7)

Kooliküpsuse märgiks kukkus nii Sandral kui ka Vivianil hammas suust

ÜHTE NÄGU JA ÜHTE TEGU: Nii nagu Vivian (vasakul) ja Sandra on äravahetamiseni ühte nägu, on ka nende koolikotid täpselt ühte tegu.
Foto: Egon Ligi

Vigur selle juures seisneb aga selles, et see juhtus kaksikutele omaselt täpselt ühel ja samal päeval, kõigest tunniajase vahega. Lisaks oli mõlema puhul tegemist täpipealt ühe ja sama hambaga, seega ilutseb nüüd peagi koolilasteks saavate Sandra ja Viviani suus vasema esihamba asemel tilluke kelmikas tühimik. Nagu ikka paljudel 1. klassi koolijütsidel. “Nüüd on kohe näha, et on ikkagi kaksikud, ja kui kooliküpsusest rääkida, siis hambad pididki olema üks näide,” naerab tüdrukute ema.

Äravahetamiseni sarnased Sandra ja Vivian Kukk on üks paar kaksikuid, kes tänavu Saaremaal kooli lähevad. Nende koolitee hakkab igal argipäevahommikul kulgema Nasvalt Kuressaarde Saaremaa ühisgümnaasiumisse. Augustipäeval, kui Saarte Hääl õdedel külas käis, olid mõlemad spetsiaalselt selleks, et neil pildi peal vahet teha saaks, kaela riputanud oma nime esitähega hõbedased kivikestega kaunistatud ripatsid. “S-täht Sandral ja V-täht Vivianil. Lasteaiakaaslased kinkisid need neile sünnipäevaks,” selgitab kaksikute ema Pia kummalgi kordamööda pead sasides.

Naeruhimulised tüdrukutirtsud on küsimustele vastates küll esialgu pisut häbelikud, kuid ühtegi vastust nad võlgu ka ei jää. Mõlemad kinnitavad vaikselt, ent otse kui ühest suust, et tahavad kindlasti juba kooli minna. Mispärast kooli minna tahetakse, ei tea kumbki küll esimese hooga öelda, kuid eks see teadmine jõuabki kohale alles siis, kui esimesed koolitunnid seljataga. Niisamuti nagu lasteaiarühmas, on tüdrukud kõige nooremad ka oma tulevases klassis, sest 7-aastaseks saavad nad alles septembrikuus.

Vaatamata sellele, et tüdrukud kõige nooremad on, usub ema, et nad saavad kindlasti hästi hakkama. “Nende klassi tuleb ju lasteaiarühmast veel tuttavaid lapsi. Lisaks on nad ju ikkagi teineteisele toeks. Ja tüdrukud käisid tegelikult ka SÜG-is eelkoolis, seega õpetajadki on neile juba tuttavad,” tähendab ta. Piale meenub oma kooliajast, kuidas tema kartis koolis paljusid asju teha. Isegi kõige elementaarsemaid nagu käetõstmine ja õpetajalt millegi küsimine.

“Ma loodan, et neil sellist asja olema ei saa. Ma tõesti loodan, et nemad tulevad ikka natukene teistsugused kui mina, sest neil on ju issi geenid ka. Loodetavasti löövad need rohkem välja,” panustab ema naerdes tüdrukute isale.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 154 korda, sh täna 1)