Upa õppehoone sai ainulaadse invalifti (1)

Upa õppehoone sai ainulaadse invalifti

UHKE SÕIDURIIST: Ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme kutsus invalifti proovima ka ajakirjanikud, näitamaks, et tegemist on ühe äärmiselt lihtsa, kuid väga vajaliku riistapuuga.

Juba järgmise nädala keskel pääsevad Kuressaare ametikooli õppurid värskelt renoveeritud Upa õppehoonesse, kus sarnasust varem olnuga on omajagu raske märgata. Lisaks õnnestunud iluravile, mis majale uue ilme andnud on, on nüüdseks minevikku jäänud ka mitmed murekohad.

Kuressaare ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme rääkis, et märksõnadeks ehitustööde juures olid uus küttesüsteem, katus, ventilatsioon, uued aknad-uksed ning iluvigade parandus, mille hulka kuulusid värvimistööd ja muu taoline. Kui enne oli majas näiteks radiaatorküte, siis nüüdseks on see ümber ehitatud põrandakütteks. Niisamuti sai välja vahetatud ka santehnika. “Selle aasta investeeringu märksõna on meie jaoks just ökonoomne tarbimine.

Läbi selle peaks majanduskulud tulusa protsendi võrra vähenema,” arvas Kereme. Igal kooli radiaatoril on nüüdsest oma termoregulaator, mis tähendab, et kütet on võimalik sulgeda vastavalt soovile, kas ruumide või püstakute kaupa. Koolihoones on nüüdsest ka spetsiaalne invalift. “Ligipääs liftile on ainult neil, kel on võti, ja juhtimine toimub käsitsi liftis sees,” märkis Kereme.

Tegelikult ametikoolis praegu veel ühtegi ratastooliga õppurit ei olegi, kuid nüüd, pärast invalifti ehitamist, saavad täiesti vabalt kooli tulla ka ratastooli-inimesed, muretsemata selle pärast, kas nad ikka igale poole oma ratastooliga pääsevad. “See on suur samm edasi. Tänu sellele liftile on neil nüüd võimalik tervet maja kasutada, sest koridoriuksed on tehtud piisavalt laiaks ja klassiuksedki on pea meetri laiused,” sõnas Arvo Kereme.
Renoveerimistöödeks vajalik raha saadi Euroopa regionaalarengufondi projekti raames ja ühtekokku kulus 8,9 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)