Kokkadega kimpus kohvik pani pillid kotti (39)

Aprillis Kuressaares Turu tänaval endise Jalgpalli pubi ruumes avatud kohvik Marktstrasse on omaniku väitel praegu vaid ajutiselt suletud, kuid Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan ütles, et rendileping lõpeb 31. augustil.

Marktstrasse esindaja Margus Pootsmaa väitis, et kohvik on plaanis uuesti avada ja uue juhiga. “Võib-olla õnnestub sinna kogu meeskond saada, kes rendib ruume koos asjadega, näiteks operaatorina,” sõnas Pootsmaa, kelle sõnul panid nad sel nädalal uksed kinni, kuna üks kokk ei ilmunud välja kaks päeva ja teine esitas lahkumisavalduse.

“Siis pakuti mingeid sõpru ja sõbrannasid asenduskokkadeks ning siis me arvasime, et pigem ei ole hea, kui suvalised inimesed käivad erineva maitsega toitu tegemas,” rääkis Pootsmaa. “Me peame kogu personali korraga välja vahetama, ei saa muud moodi, nad mängisid ju kokku,” ütles ta. Kohvikus kokana töötanud Liis Enson ütles, et teine kokk läks ära, kuna sai parema töökoha. “Kui tema minema läks, siis nad eeldasid, et mina võtan mõlemad vahetused ja oleksin tööl 24/7, aga mina ei olnud sellega päri,” rääkis ta, lisades, et siis omanikud otsustasidki nii, et kui tema tööle ei tule, siis sellel päeval on uksed kinni.

“Kui me kolmapäeval tööle tulime, siis öeldi, et nad panevad uksed üldse kinni, kuna nad ei näe mõtet sellel, et kasumit see koht ei teeni,” rääkis Liis, märkides, et polegi võimalik, et üks söögikoht hakkaks kolme kuuga kasumit teenima. Küsimusele, palju kliente kohvikus käis, vastas Pootsmaa, et kui kauba ostmist vaadata, siis ikka käis. “Aga kui müüki vaadata, siis ei käinud. Ise võite järeldused teha, ei saa kõike rääkida, sest me ei ole üldse kurjad inimesed,” lisas ta.

Margus Pootsmaa möönis ka, et see oli juhtkonna enda viga, et nad ei kontrollinud ega karistanud töötajaid piisavalt. Anti Toplaan ütles, et esialgu saavad nad ruume kohviku avamiseks pakkuda, aga võib-olla millekski muuks ka. Ta lisas, et sama rentnik seal enam ruume rentida ei taha, kuna tegutseb rohkem Tallinnas. “Ilmselt on seda distantsilt raske juhtida, nagu ma aru saan,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)