Linna lemmikloomad ei pea suukorvi kandma

Kuressaare linnavolikogu kinnitas eile uue koerte ja kasside pidamise eeskirja. Eeskiri võeti vastu kujul, mida linnavalitsus ei olnud siiski heaks kiitnud.

Juunikuu volikogus esimese lugemise läbinud eeskirja osas oli parandusettepaneku teinud volinik Sille Väli, kes soovitas välja jätta nõude, et kui loomaomanik jätab koera kinniseotult hoone juurde ja läheb ise kuni pooleks tunniks ära, peab koer olema suukorvistatud.

Sille Väli põhjendas ettepanekut sellega, et suukorviga koer on esiteks kaitsetu võimaliku ründaja ees ning teiseks oleks sellisesse sõnastusse juba sisse kirjutatud selle mittetäitmine, kuna suukorvi tänapäeval koertel enam eriti ei kasutata. Väli arvates on inimese ohutus tagatud ka ainuüksi sellega, kui koeraomanik oma hoolealuse korralikult kinni seob.

Abilinnapea Kalle Koovi sõnul ei kiitnud Kuressaare linnavalitsus Sille Väli ettepanekut heaks, kuna see paneks vastutama ka linnavalitsuse juhul, kui mõni koer peaks kedagi ründama. Eeskirja algse sõnastuse kohaselt lasuks vastutus Koovi sõnul koera omanikul.

Olgugi et linnavalitsus Sille Väli ettepanekut ei toetanud, hääletas volikogu parandusettepaneku poolt. Seda pooldasid kõik peale reformierakondlastest volikoguliikmete. Viimastest jäi neli erapooletuks ja kolm ei võtnud hääletamisest osa. Ühe parandusettepaneku esitas ka volinik Tõnis Kipper, kes ei olnud rahul, et lemmiklooma definitsioonis kasutatakse väljendit, et inimene on endale looma võtnud meelelahutuseks.
Kuressaare linnvalitsuse õigusnõunik Vilma Kippak selgitas, et seda väljendit ei saa siiski välja jätta, kuna tegemist on lemmiklooma definitsiooniga, mis on seaduses sätestatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)