Kuressaarest Tallinna lennanud reisijad maandusid hoopis Helsingis

Poola kaubalennukiga An-26 kolmapäeva õhtul juhtunud õnnetuse tõttu oli Tallinna lennujaam suletud ning alates kella 20 saabuma pidanud lennud olid kas edasi lükatud või suunatud teistesse lennujaamadesse. Õhtuse lennuga Kuressaarest Tallinna suundunud reisijad maandusid seega üllatuslikult hoopis Helsingis.

Estonian Airi pressiesindaja Ilona Eskelinen selgitas Saarte Häälele, et lennufirma saab maandumiseks korraldused lennuliiklusteenistuselt ning Helsingi lennujaam on varulennuväli Tallinna lennujaamale juhul, kui viimane on suletud. Seepärast suunatigi Kuressaarest väljunud lend otsejoones Helsingi lennuväljale.

Pressiesindaja ütles, et lend OV604 startis Kuressaarest kell 19.28 ning teade õnnetusest Tallinna lennujaamas laekus kell 19.56 ehk siis, kui lennuk oli juba Tallinnale lähenemas. “Selleks ajaks oli ka Kuressaare lennujaam juba suletud,” märkis Eskelinen, viidates, et tagasi saarele poleks lennukit enam saata saanud.

Suurem osa Kuressaare reisijatest, kelle lennuk Helsingisse suunati, toimetati Tallinnasse Oslo–Tallinna lennuga OV138, mis õnnetuse tõttu samuti Soome pealinnas pidi maanduma. Seega jõudsid õhtul Kuressaarest startinud ja vahepeal Helsingisse põiganud reisijad viimaks Tallinna lennujaama neljapäeva öösel kell 1.20.

Samas oli lennu ootamatu keerdkäik osa reisijate jaoks ka õnnelik vedamine. “Üpris suur osa reisijaist, kes tahtsid Kuressaarest kolmapäeva õhtul Tallinna jõuda, tahtis tegelikult juba samal õhtul või järgmisel hommikul Finnairi lennuga edasi Helsingisse lennata,” tähendas Eskelinen.
“Nii et neil ootamatul kombel vedas hoopis, sest tühistatud oli ka kolmapäevaõhtune Tallinna–Helsingi lend ja kuna Kuressaare lend suunati Helsingisse, siis jõudsid nad kohe otse õigesse sihtpunkti. Seega vedaski neil suisa topelt,” lisas ta.

Eile teatas Estonian Air, et liinilendude plaanijärgne taastumine sõltub Tallinna lennujaama valmisolekust lende teenindada. Ilona Eskelinen kinnitas aga, et pealinna lennujaamas toimunud õnnetus neljapäevaseid Tallinna–Kuressaare reise enam ei mõjutanud ja kõik kulges igati plaanide kohaselt.

Niisamuti ei tohiks õnnetus tema sõnul kuidagi mõjutada ka tänaseid Tallinna–Kuressaare lende. Ettevõte palub ühtlasi jälgida operatiivset infot lennuplaani kohta ja vabandab reisijatele tekitatud ebamugavuste pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 7 korda, sh täna 1)