Kaarma vald võitleb Nasva küla ühisveevärgi eest

Kaarma vald palub tühistada piirangud, mille alusel vähendati Nasva küla vee- ja reoveetorustike projekti ulatust ja rahastati vaid olemasolevate torustike reokonstrueerimist. Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) toetas juba mullu detsembris tehtud nõukogu otsusega Nasva küla projekti teise etapi rahastamist ligi 8 miljoni krooniga.

Kaarma vallavalitsuse hinnangul ei ole aga kuidagi põhjendatud KIK-i esitatud tingimus, mille kohaselt on projekti II etapi raames abikõlbulik vaid olemasolevate torustike rekonstrueerimine. Kaarma vallavanem Margus Mägi märgib KIK-ile saadetud kirjas, et talle jääb arusaamatuks, miks peaks kasutama raha olemasolevate torustike rekonstrueerimiseks, sest need ehitati välja alles eelmisel aastal.

Samas sai siis ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise võimaluse 57 valdavalt läänekaldal asuvat kinnistut. Nasva jõest idapool ehk küla Kuressaare-poolsel hoonestatud osal puuduvad aga nii vee- kui ka kanalisatsioonisüsteemid. Projekti esimeses etapis veeti torustikud küll jõe idakaldale ära, kuid 44 majapidamisele liitumisvõimaluse tagamiseks loodeti raha saada projekti järgmises etapis.

Seepärast palubki Margus Mägi tühistada lisatingimused, mis muudavad Nasva küla veevarustuse projekti realiseerimise sisuliselt võimatuks ning ei võimalda otstarbekalt kasutada ka I etapis tehtud investeeringuid.
KIK-i juhatuse liige Kalev Aun pöördus omakorda keskkonnaministeeriumi poole, paludes arvamust, kas ja millistel tingimustel on võimalik KIK-i nõukogu kinnitatud rahastusotsuse tingimusi muuta. Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja ütles, et nende seisukoht on kujundamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)