Leisi vallaisad paluvad alevikku kõnniteid (5)

Leisi vallavalitsus pöördus maanteeameti poole palvega ehitada Leisi alevikus riigimaanteede äärde jalakäijatele turvaliseks liikumiseks välja kõnniteed.

Eriti oluliseks peab vallavalitsus kõnnitee ehitamist aleviku keskuse ja koolimaja vahelisele teelõigule, kuid kaaluda tuleks ka kõnniteede väljaehitamise võimalikkust Mustjala ja Triigi suunal. Rajatavate kõnniteede kogupikkus võiks olla vähemalt 1,5 km.

Leisi abivallavanem Enno Reis ütles, et õppeaasta vältel on keskuse ja koolimaja vahelisel teelõigul liikumas palju õpilasi, kes hõivavad maantee äärest sedavõrd palju ruumi, et vastutuleva auto korral tuleb kiirus sisuliselt täielikult maha võtta. Samas ei ole õpilastel ruumi ka teepervel, sest teelt kõrvale astudes on nad sisuliselt kraavis või võsas.

“Kool on esmane, aga kõne alla tuleb ka keskusest Mustjala ja Triigi poole kõnnitee väljaehitamine,” ütles Enno Reis. Lääne regionaalse
maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus ütles, et Leisi valla taotlus on võimalik rahuldada alles pärast 2013. aastat, kui riigis hakkab kehtima uus teehoiukava.

Sel aastal uuendab maanteeamet Orissaare aleviku kõnniteid ja ehitab seoses Valjala kiriku ringristmiku ehitusega ka sinna uued kõnniteed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)