Hiina turismijuht Saaremaal

Hiina turismijuht Saaremaal

TERE TULEMAST SAAREMAALE: Heldur Allese tunneb heameelt, et saab oma hotellis võõrustada Hiina ühe suurema turismiettevõtte tegevjuhti Sim Kian Pohi.
Foto: Erakogu

Saaremaa hotelli omaniku, Hiina EXPO-l Eestit tutvustanud Heldur Allese kutsel tegi kiirvisiidi Saaremaale Shanghai International Tourism Agency tegevjuht Sim Kian Poh.

Võõrustaja tutvustas hiinlasele Kaali meteoriidikraatrit, Kaugatoma panka, Kuressaare golfiväljakut, Saaremaa hotelli Mändjalas, Kuressaare linnust ja teisi vaatamisväärsusi. Heldur Allese sõnul andis Hiina kolleegidega kohtumine lootust kahe riigi turismialaseks koostööks. “Jahiturism ja golf on kohe kindlasti need asjad, millest hiinlased huvitatud on, samuti loodusmatkad. Külalistel jäi Eestist hea mulje ja loodame, et juba järgmisel hooajal saame Hiina gruppe võõrustada,” ütles Allese.

Eestit külastanud Hiina reisikorraldajad ja turismiajakirjanikud imestasid nii Tallinnas ringi liikudes kui ka Eestimaa teisi paiku külastades inimeste vähesuse üle. Isegi presidendi lossi ette võib vabalt minna ja seal pildistada, ei suutnud kauged külalised neid võõrustanud reisibüroo Wris nõukogu esimehe Kaie Rõõm-Laaneti sõnul oma imestust varjata.

Reisikorraldajad ja ajakirjanikud Pekingist ja Shanghaist viibisid Eestis viis päeva EAS-i ja MTÜ EXPO Turism kutsel, tutvusid Tallinna vanalinna ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumiga, said osa Birgitta festivalist, külastasid Pärnu linna, Soomaa rahvusparki, Energia talu, sõitsid jahiga Pärnu lahel, uudistasid EGCC golfiklubi, said kanuuga sõita jne.

Kaie Rõõm-Laanet avaldas arvamust, et hiinlastest turismispetsialistid said Eestist väga hea ettekujutuse. “Meie oleme neile siin kontaktisikuteks. Loodetavasti oskavad nad oma ajakirjandusväljaannetes Eestist muljetavaldavalt kirjutada, tekitamaks hiinlastes meie vastu huvi,” lausus Rõõm-Laanet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)