Georg Ots Spa operaatori kahjum neljakordistus (1)

Kuressaares hotelli Georg Ots Spa pidava Legendijuhtimise AS-i kontserni kahjum kasvas möödunud aastal 54,8 miljoni kroonini, mis on neli korda enam kui aasta varem.

Legendijuhtimise ärikahjum oli mullu 22 miljonit krooni ja finantskulud 32,8 miljonit krooni. Kontserni käive kahanes 2008. aasta 141 miljonilt 54,3 miljoni kroonini eelmisel aastal, selgub BNS-i vahendusel Legendijuhtimise AS-i majandusaasta aruandest.

Ettevõtte omakapital ei vastanud möödunud aasta lõpul äriseadustiku nõuetele, omakapitali taastamiseks kavatses Legendijuhtimise AS aktsionäridelt saadud laenud konverteerida aktsiakapitaliks ja otsida lisakapitali.

Legendijuhtimise AS-i juhatuse liikme ja tegevjuhi Tarmo Sumbergi allkirjaga tegevusaruandes on kirjas, et möödunud aastal alustas Legendijuhtimise AS läbirääkimisi panga ja suuremate võlausaldajatega kohustuste restruktureerimiseks.

“Läbirääkimised lõpetati 2010. aasta kevadel, mille järel on ettevõtte varad ja kohustused ümber kujundatud,” seisab aruandes. Tänavu eeldab Legendijuhtimise AS 2008. aastal alanud käibelanguse lõppemist, mis aasta teisel poolel peaks tooma käibe väikese kasvu, võrreldes mulluse sama ajaga.

Kuressaares peab kontserni emaettevõte hotelli Georg Ots Spa, makstes hoone omanikule renti. Möödunud aastal pidas Legendijuhtimise AS Tallinnas spordiklubi Cityspa, mis kahjumliku majandusüksusena suleti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)