Turist parkis jultunult üle tunni aja otse keset ülekäigurada (21)

Turist parkis jultunult üle tunni aja otse keset ülekäigurada

PARKIS SEBRAL: Sakslane parkis Ergo kindlustuse kaskoteenust reklaamiva auto otse ülekäigurajale, sest Kuressaares oli mujal raske parkimiskohta leida.
Foto: Tiina Luks

Kuressaare südalinnas Lasteaia ja Lossi tänava ristumiskoha ülekäigurajal avanes inimestele eile pärastlõunal kella 14 ajal oma nahaalsuses jahmatav vaatepilt – sõiduauto oli pargitud küll kenasti kõnnitee äärde, kuid samas otse keset ülekäigurada.

Parasjagu samast kohast möödunud ja parkimisprohmakat mõne aja jälginud naine rääkis Saarte Häälele, et politsei oli juhi naasmist sõiduki juurde oodanud selleks ajaks juba ligi kolmveerand tundi. “Ma ütleks, et see autojuht oli ikka ilmselge nahaal – tund aega niimoodi parkida vöötrajal on märkimisväärne ülbus,” arvas naine.

Tema sõnul saaks sellise asja kuidagi välja vabandada vaid juhul, kui auto jäetakse taolise koha peale seisma ainult korraks. “Vahet ei ole, oled sa turist või kohalik, selgelt märgistatud vöötrajale parkimine ei ole mitte millegagi õigustatud,” oli naine veendunud. Tema sõnul oli sündmuskohale ootama jäänud veel mitmeid inimesi, kes samuti tahtsid juhi ära oodata, et näha, mida tal enda õigustuseks öelda on.

“Üks pealtnägija kommenteeris, et sellel juhil peab küll olema kütus ootamatult otsa saanud, et ta sellise koha peale oma auto jättis,” lisas naine. Tema sõnul väärib aga kindlasti tunnustust tubli politseinik, kes maldas nii kaua ühe koha peal kannatlikult parkimishuligaani ära oodata. Kella 15 ajal, kui politsei endiselt ülekäiguraja vahetus läheduses seistes jultunud juhti ootas, käis asja lähemalt uudistamas ka Saarte Hääle reporter.

Hetkel, mil politsei korraks vöötraja äärest kaugemale ootama sõitis, ilmuski välja pargitud auto juht. Inglise keeles kõnelenud mees ei soostunud oma parkimisotsust kommenteerima ja vahepeal tagasi jõudnud politsei kutsus mehe politseijaoskonda kaasa. Politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles Saarte Häälele, et Lasteaia ja Lossi tänava ristmiku juures ülekäigurajal parkivat sõidukit märkas pärastlõunal linnas liikunud politseipatrull.

Tammeleht lausus, et kuna sõiduki juhti kuskil läheduses näha ei olnud, siis otsustati teda sündmuskohal lihtsalt oodata. “Selguski, et sõiduki oli sinna parkinud Saksa kodanik, kellele vormistati ka kiirmenetluse korras trahv liikluseeskirja rikkumise eest,” kinnitas politsei pressiesindaja. Säärase lubamatu parkimise põhjendamiseks oli autojuhil politseile äärmiselt lihtne selgitus. “Mees põhjendas oma käitumist sellega, et linnas oli raske vaba parkimiskohta leida,” ütles Hedy Tammeleht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)