Salme vallateater tõi Märjamaalt ära X külateatrite festivali eripreemia (2)

Salme vallateater tõi Märjamaalt ära X külateatrite festivali eripreemia

ELEGANTSE TERVIKU ERIPREEMIA: Kiideti salmelaste mängulusti, Tuuli Pärteli kunstnikutööd ja Merle Sillavee tantsuseadeid. Pildil Silver Õun, taksikoer Scipio-Nublu, Kalmer Poopuu ja Annika Juhandi.
Foto: Ivika Laanet

20.–22. augustini Raplamaal Märjamaa rahvamajas toimunud X külateatrite festivalil, kus osales 23 truppi ja anti välja neli eripreemiat, pälvis Salme vallateater oma muusikalise komöödiaga “Haljal aasal” elegantse terviku eripreemia.

Salme valla kultuurijuht ja “Haljal aasal” lavastaja Maire Sillavee ütles, et nende muusikaline komöödia oli festivalil tõsiste draamade ja keskeltläbi külajantide seas veidi üksildane nähtus. “Kui žürii palus enne arvustamist trupil endal põhjendada, miks just see lugu mängimiseks võeti, jäime selgitamisega natuke hätta – raske on ju operetist mingit süvadramaturgiat välja urgitseda… lihtsalt mängulusti pärast võtsime,” rääkis Maire Sillavee, lisades, et kiidetigi mängulusti, Tuuli Pärteli kunstnikutööd ja Merle Sillavee tantsuseadeid.

“Mulle endale oli kõige olulisem publiku hulgast tulnud arvamus, et laval ei olnud mitte tantsurühm ja laulukoor ja tekstinäitlejad, vaid tõepoolest ühe küla rahvas oma rõõmude ja argieluga,” tõdes Sillavee. Ta lisas, et ilmselt tuli näitlejatel ka lavanärv sisse või oli see pika sõidu viga, aga ise nad oma mänguga väga rahule ei jäänud. “Aga mis teha – etendus on see, mis sünnib siin ja praegu. Tunnustus aga annab julgust selle looga veel publiku ette astuda,” lausus Sillavee, kelle sõnul soovitas žürii esimees Toomas Lõhmuste neil “Halja aasaga” terve Eestimaa rahvamajadele ring peale teha.

Ja see on tore, rääkis Maire Sillavee, et festivalil välja antud 13 näitlejapreemiast nii paljud Saaremaale tulid: Aili Salongile, Kristi Kullile ja Virgo Neemrele Taritust, Kalmer Poopuule Salmelt ning Helje Basihhina Tornimäelt oli auga ära teeninud Mari Möldre auhinna. Lavastusi hindasid Maret Oomer, Toomas Lõhmuste, Valter Uusberg, Helen Rekkor ja Andrus Vaarik.

Saaremaalt osalesid lisaks Salme vallateatrile Taritu näitering, Tornimäe näiteselts ja Orissaare kultuurimaja näitering. Festivali peapreemia sai Kuusalu näitering Latern lavastuse “Mamma” eest. Laureaatideks valis žürii seekord Paide huviteatri, Nõo näite-trupi ja Jõelähtme lavagrupi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)