Paadunud alaealine korrarikkuja pandi karistuseks tööle (3)

Koguni 31 korda väärteomenetluse korras karistatud alaealine noormees peab Kuressaare kohtu otsusel tegema purjuspäi autojuhtimise eest 176 tundi üldkasulikku tööd.

R. A. jäi oma emale kuuluva auto roolis purjuspäi vahele 27. mail kell 14.29 Kuressaares Marientali teel. Alkomeeter näitas tema väljahingatavas õhus alkoholikontsentratsiooniks mitte vähem kui 1,21 milligrammi liitri kohta. Purjus nooruk viidi Kuressaare politsei arestimajja kainenema ja lasti järgmisel hommikul koju.

Augustis arutas R. A. juhtumit kohus ja mõistis talle kokkuleppemenetluses karistuseks kolm kuud vangistust, mis asendati 176 tunni üldkasuliku tööga. R. A. on kohustatud üldkasuliku töö tegemise ajal mitte tarvitama alkoholi ja uimasteid. Kohus märkis lisaks, et kui süüdimõistetu hoidub tööst kõrvale, ei järgi kontrollnõudeid või ei täida kohustusi, võib kohus pöörata talle mõistetud vangistuse täitmisele. Lisaks mõistis kohus R. A.-lt välja riigituludesse makstava sundraha 6525 krooni.

Kohus märkis otsuses, et R. A. on varem kriminaalkorras karistamata, kuid väärteomenetluse korras on teda karistatud 31 korda, neist 7 korda 2010. aastal. Peale selle on Saare maakonna alaealiste komisjon kuuel korral kohaldanud R. A. suhtes mõjutusvahendeid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)