
TULUS KONTSERT: Isegi juhul kui kõik Tätte “Tuulevaiksel ööl” Kuressaare kontserdi külastajad oleksid pileti ostnud eelmüügist 160 krooniga, olnuks kontserdi korraldaja tulu vähemalt 700 000 krooni. Kohapeal müüdi pileteid aga veelgi kallimalt.
Foto: Egon Ligi
Kuressaare lossihoovis toimunud Jaan Tätte ja tema sõprade kontsert “Tuulevaiksel ööl” tõi kohale umbes 5000 inimest. Pärast üliedukaks kujunenud kontserti laekus selle korraldajale aga Saaremaa muuseumilt esialgu arvatust kõvasti priskem rendiarve.
Kontserttuuri peakorraldaja Aarne Valmis ütles Saarte Häälele, et täpsetest summadest ta kokkulepete tõttu rääkida ei tohi, kuid juhtunut üldisemalt kommenteerima oli ta nõus. Valmise sõnul on nad 20 aastat maksnud Saaremaa muuseumile alati kindlat kokkulepitud renti, mis ei ole olnud teatud protsent müügitulust.
“Oleme nõus maksma Jaan Tätte kontserdi eest mõnevõrra rohkem kui tavaliselt, aga kindlasti mitte kaks korda rohkem kui näiteks juunikuise tuuri eest (“Disko pole oluline, punk on põhiline”),” rääkis Valmis. “See summa, mida Saaremaa muuseum hetkel meilt nõuab, on oma tasemelt kolmandal kohal Eesti vabariigis,” tõdes kontserdi korraldaja.
Tema sõnul jäävad rendi suuruselt Saaremaa muuseumist ettepoole vaid Tallinna lauluväljak ja Tartu laululava. “Samas ei ole nendes kohtades tarvis sõita terve tuuri meeskonnaga üle mere ega jääda sinna ka ööseks,” lisas ta. Valmis avaldas kahetsust, et ta ei sõlminud Saaremaa muuseumiga eelnevalt kirjalikku kokkulepet, vaid jäi suulise kokkuleppe juurde, nagu oli olnud varasematel aastatel.
“Ka ei osanud me unes ette aimata, et näiteks juunikuise tuuriga võrreldes tõuseb hind täpselt kaks korda,” oli Valmis omajagu nördinud. Muuseumi majandusjuhataja Tanja Bõstrov selgitas Saarte Häälele, et kokkulepitud summa, millest Aarne Valmis rääkis, oli eelmise aasta erilepe. Muuseumi hinnakiri on tema kinnitusel olnud aastaid ühesugune – 10 protsenti sissetulekust – ja see kehtib kõigile.
“Oleme tõepoolest Aarne Valmisele üürisummas vastu tulnud ja temalt üüri saanud kordi vähem. Selle kontserdi puhul esitasime tõepoolest pisut suurema arve, kuna sellise suure kontserdi korral on ka muuseumi kulud tunduvalt suuremad kui mõne väiksema ürituse puhul,” lausus muuseumi majandusjuhataja. Üüri sisse kuulub tema sõnul prügivedu, platsi koristus, valvuri töötasu, ürituse korraldaja meeskonnale tasuta tualetid, duširuumi kasutamine ja lavameeskonnale puhkeruumide võimaldamine.
Samuti toimub platsil kontserdi ajal kaubandustegevus, millest muuseum ei saa sentigi, makstakse hoopis kontserdi korraldajale, antud juhul siis Aar-ne Valmisele. Kui arvestada, et platsil oli ca 4500 inimest ja eelmüügist ostetud pilet maksis 160 krooni, siis näitavad väiksemadki arvutused, et Valmis maksab üüri palju vähem, kui näeb ette muuseumi hinnakiri, selgitas Tanja Bõstrov.
Muuseum käitub täiesti õigesti! Miks peab ainult A.Valmis koorima selle koore.Kui lepinguid ei ole tehtud,siis kuidas ta tõestab mõningaid asju maksuametile? Ajakirjanikud võiksid asja uurida.
Huvitav, Saaremaa muuseumi kodulehel on hinnakirjas (30. juuni seisuga) ilusasti kirjas, et
Kindluse hoov
Kontsert 10% piletite müügist saadud tulust, kuid mitte vähem kui 600.- kr / 38.35 € tund.
Teatrietendus 10% piletite müügist saadud tulust, kuid mitte vähem kui 600.- kr / 38.35 € tund.
Õnneks on olemas ka asjaosalistest sõltumatu interneti veebiarhiiv
http://www.archive.org/
mille kaudu selgub, et selline hind on olnud juba aastaid – lihtsalt nüüdseks on hinnakirjas hinnad toodud välja ka eurodes, nagu seadus ette näeb.
Kõrvaltvaatajanaa tundub, et probleem on selles, et korra on Saaremaa Muuseum teinud hinnaalandust ja nüüd peetakse seda iseenesestmõistetavaks. Üksgi heategu ei jää karistuseta ;)
See kontsert oli nii ilus, eks selle eest ka vastav arve. Kaup oli ju seada väärt.
Jaan Tättele
Tuletan järjekordselt meelde, et Te ei ole vaatamata korduvatele meeldetuletustele senini tagastanud mulle raamatut “Kakskümmend aastat hiljem”, mille Te minult enam kui 20 aastat tagasi Kvissentalis lugeda võtsite.
Ilma erilise lugupidamiseta
Mart Arold
Usutavasti olete sama mees, kes kunagi 80-ndate lõpus rääkis ühel rahvakoosolekul oma külaskäigust Pavlovskile Moskvas? Või oli see kohtumine seotud hoopiski Vintri dessandiga?
AAstaid tagasi müüsin AArne Valmise turneedel raamatuid. Alati kasseeris kopsaka summa, kuigi mingit vastuteenetei osutanud. Kviitungi saadud raha eest põhimõtteliselt ei andnud. Näitlejate jutust kõlas alati läbi rahulolematus.
Seevastu Heldur Jõgioja hoopiski keeldus mult vähimatki tasu võtmisest.
—
Keegi peabki kolme kontserdi puhul kolmas olema. Valmise jutt on demagoogia.
Parem rääkige millal Jaan Tätte kirjutab “Meeletu”-le teise ja kolmanda osa?
Teise ja kolmanda osa kondikava võiks olla selline:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/08/kuis-taastada-eesti-kula-ehk-mida.html
MOTT