Islamiterrorismist ja filosoof Kanti kodumaast

Pariisi nädalakirjas Le Point ilmus mitu islamiterrorismile pühendatud artiklit. Nende hulgas ka artikkel al-Qaeda grupeeringust Magrebi islamiriikides (pr k lühend Aqmi – Al-Qaida au Maghreb islamique) riikides. Seda äärmusrühmitust meenutati seoses prantslasest pantvangi Michel Germaneau tapmisega käesoleva aasta 22. juulil.

Kes siis ikkagi seisab selle tapatöö taga, esitab väljaanne küsimuse. Vastuseks esitleb artikli autor paksupõselist musta habemega meest. Tema nimi on Abdelmalek Droukdel (pildil). Praegu peremehetseb see 40-aastane alžeerlane alal, mille pindala võrdub Prantsusmaa omaga.

Seda peamiselt Alžeeria, Mali, Nigeri ja Mauritaania piiriäärsetele aladele jäävat territooriumi nimetab artikli autor “halliks tsooniks”, kus tunnevad end vabalt mitte ainult islamisõdurid, vaid ka narkootikumidega kaubitsejad.
Abdelmalek Droukdel pole lihtne islamifanaatik, kes alustas terroristi karjääri 1990. aastate Alžeerias Salafisti usu- ja võitlusrühmituses.

Elukutselt on ta matemaatik ja suur spetsialist lõhkekehade valmistamisel. Lisaks on Aqmi pealikul reputatsioon, et iga oma ähvarduse viib ta kohe ka ellu. Nii juhtus ka 78-aastase pantvangi ja humanitaarabitöötaja Michel Germaneau’ga.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)