Naerusuu juubelil olid kohal nii Pipi, Puhh kui ka Kakuke

Naerusuu juubelil olid kohal nii Pipi, Puhh kui ka Kakuke

NAERUSUISED SÜNNIPÄEVALISED: Tiia Leppiku (paremal) juhtimisel kulges rongkäik pärast kontserti kultuurikeskusest lasteaeda.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare kesklinna eralasteaed Naerusuu tähistas üleeile pidulikult oma 10. sünnipäeva ühes lasteaia praeguse pere, lastevanemate, vilistlaste ja kõigi teiste heade sõpradega.

Just juubeliaasta puhul Naerusuuks ristitud lasteaia juhataja Tiia Leppik rääkis Saarte Häälele, et teoreetiliselt võttes on lasteaial isegi kaks sünnipäeva – 1. juuni ja 15. august. Neist esimene kuupäev tähistab lasteaia asutamisotsust 2000. aasta lastekaitsepäeval ja 15. august päeva, mil lapsed said sisse kolida. “Kuid õige sünnipäev on ikkagi 15. august, sest laste jaoks on tähtis just see kuupäev, mil nad lasteaeda tulevad. Maja ilma lasteta ei toimi,” tähendas Leppik.

Kümneaastasele tegutsemisajale tagasi vaadates ei osanud lasteaia juhataja ühtki seika ekstra esile tõsta, sest lasteaias on kõik päevad erinevad ja kogu aeg on lõbus. “Eks meil ole olnud nii väga ilusaid kui ka väga raskeid aegu. Ilusad ajad lähevad ise mööda, kuid rasketest tuli üle saada,” meenutas Tiia Leppik. Tema sõnul on ilusad hetked siiski ülekaalus olnud ja selle eest on kiitust väärt nii mõistvad lapsevanemad, hea meeskond, vahvad lapsed kui ka toredad toetajad.

“Oleme ikkagi Kuressaare kõige noorem lasteaed ja kasvuraskused on meil kõigil olnud, kuid arvame, et nüüdseks oleme oma näo linna hariduspildis juba saanud,” lisas ta. Naerusuu lasteaias on ühtekokku kolm rühma ja lapsi on praeguse seisuga 46. “Meie oma nägu ongi see, et oleme väiksem ja perekesksem lasteaed. Kui liiga suureks kasvada, siis kaoks see võlu ära,” märkis juhataja.

Sünnipäevapeost osa võtnud haridus- ja kultuuriala abilinnapea Mati Mäetalu nentis, et Kuressaares on lasteaialapsi ligi 900 ja kahes eralasteaias käib neist ligi 70. “Kuigi kõrvaltvaatajale tundub võib-olla, et suhtes laste üldarvuga on Naerusuu lasteaias käijate arv väike, on siin majas tehtav töö loomulikult igati tänuväärne ja arvestatav,” kinnitas Mäetalu Saarte Häälele.

Lasteaed Naerusuu mitmekesistab abilinnapea sõnul oma eripäraga linna alushariduse maastikku ja linn arvestab nendega ka edaspidi kui väga hea lepingupartneriga. “Soovin kesklinna eralasteaia Naerusuu suurtele ja väikestele õnne 10. tegutsemisaasta puhul, samuti palju häid ideid ja õnnestumisi edaspidiseks ning loodame, et hea koostöö linnavalitsusega jätkub ka tulevikus,” lausus ta

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)