Lubja baari uuestisünd vabaajakeskusena

Lubja baari uuestisünd vabaajakeskusena

PIDULIKUL AVAMISEL: Lümanda valla ettevõtlus- ja vabaajakeskuse avamisel tunnustati ka valla kaunimate kodude omanikke. Esiplaanil Mõisaküla Lausa talu peremees Enno Isup, tagaplaanil õnnitleb vallavanem Jaanika Vakker perenaist Lea Isupit.
Foto: Egon Ligi

Eile avati Lümanda kultuurimajas vahepeal pikka aega kasutamata ja räämas seisnud kunagise Lubja baari äsjaremonditud ja hubase interjööriga ruumides valla ettevõtlus- ja vabaajakeskus. Tunnustamist ootab endises laoruumis sisustatud kogukonnaköök.

Vallalt seitsmeks aastaks ruumid rendile saanud MTÜ Meremaa projektijuht Katrin Trumann rõõmustas, et niisugune koht on korda saanud. “Me loodame, et oma valla inimestel on hea meel siin koos käia,” lausus ta, lisades, et esiteks on ruumid mõeldud selleks, et inimesed saaksid siin tähistada perekondlikke sündmusi, viia läbi seminare ja koolitusi ning pärast koolipäeva oleks lastele avatud noortekeskus.

Teiseks ootab kasutamist kogukonnaköök, mille idee andis Saarte koostöökogu. “See ei ole mitte ainult ruum, vaid teenus neile vallainimestele, kes kodus valmistavad tooteid ja tahaksid neid turustada, aga neil puudub vastav köök ja seda on endal kallis teha,” selgitas ta. Sarnaseid kööke peaks Saaremaale tulema kokku seitse.

Kokku läks rekonstrueerimine maksma 523 413 krooni, sellest 471 071 kr saadi PRIA-lt, Lümanda vald toetas 50 000-ga ja ülejäänu tegid vabatahtlikud. Lisaks keskuse avamisele andsid vallavanem Jaanika Vakker ja konkursi “Kaunis kodu 2010” komisjoni esimees Enno Pildre üle auhinnad konkursi parimatele. “Mis oleks parem, kui mitte kaunid ja korras kodud vallas,” lausus Jaanika Vakker auhindu, dolomiidist suveniirkelli üle andes. Enno Pildre ütles, et valiku tegemine oli raske, kuna kauneid kodusid on Lümanda vallas palju.

Saadu talus Viidu külas elav perekond Vihman pälvis tunnustuse ilusa mänguväljaku eest. Pärandkultuuri hoidjatena autasustati tiitliga “Parim elamu 2010” Viidu küla Kuusiku talu peremeest Ain Vammust ja perenaist Marju Zirki. Kolmandana pälvis tunnustuse Lausa talu Mõisakülas, Lea ja Enno Isupi kodu oma viinamarja- ja mustikapõldudega. Veel räägiti valla ettevõtjate hulgas kevadel läbi viidud küsitluste tulemustest ja valla arenguperspektiividest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)